Euroopa Parlament kuulutas Aleksandr Lukašenko Vene sõjakuritegude kaasosaliseks | MinuAeg
lukasenka

Euroopa Parlament kuulutas Aleksandr Lukašenko Vene sõjakuritegude kaasosaliseks

Euroopa Parlament kuulutas 14. juulil 2023 Lukašenko Vene sõjakuritegude kaasosaliseks. Parlament võttis vastu resolutsiooni, milles mõistis hukka Lukašenko toetuse Venemaa sõjale Ukrainas.

Resolutsioonis on öeldud, et Lukašenko on andnud Venemaale Ukraina vastu sõdimiseks oma lennuväljad, raudtee ja teed. Samuti on ta võimaldanud Venemaal kasutada oma õhuruumi ja luureandmeid.

Lisaks on resolutsioonis öeldud, et Lukašenko on vastutanud ka tsiviilelanike ja ajakirjanike vastu suunatud repressioonide eest.

Resolutsiooniga kutsus Euroopa Parlament üles Lukašenkot lõpetama oma toetus Venemaa sõjale Ukrainas. Samuti kutsuti üles Lukašenkot vabastama kõik poliitilised vangid ja tagama Ukraina kodanike õiguste ja vabaduste kaitse.

Lukašenko on resolutsiooni tagasi lükanud, nimetades seda “poliitiliseks manipuleerimiseks”.

Euroopa Parlament leiab, et Rahvusvaheline Kriminaalkohus (ICC) peaks väljastama Valgevene diktaatori suhtes rahvusvahelise vahistamismääruse.

Sarnase vahistamismääruse esitas ICC märtsikuus Vene presidendi Vladimir Putini suhtes tulenevalt Ukraina laste küüditamisest Venemaale. Rahvusvaheline Kriminaalkohus teatas tollal, et määruse avalikustamine võib tagada edasiste Vene sõjakuritegude ennetamise.

Vaata ka:

armastushorokoopminuaeg.com jpg

Armastuse horoskoop – Laupäev 9 detsember 2023

Jäär (21. märts – 19. aprill) Homne päev on sinu jaoks hea päev romantika jaoks.

taroskoop minuaeg.com jpg

Taroskoop – Laupäev 9 detsember 2023

Jäär (21. märts – 19. aprill) Homne päev toob sulle kaasa rahu ja tasakaalu. Sa

error: Sisu on kaitstud!