Kolmapäev , 24 aprill 2024
Erakorralised uudised
Euroopa paeva kontsert

Euroopa päeva üritused kolivad välisministeeriumi eest Vabaduse väljakule

Tallinnas käivate trammiliikluse ehitustööde tõttu kolivad 9. mail toimuvad Euroopa päeva üritused välisministeeriumi eest Vabaduse väljakule.

Välisministeeriumi kantsleri Jonatan Vseviovi sõnul on tegu ajutise muudatusega, mille põhjus on Tallinna südalinnas toimuvad mahukad ehitustööd uue trammiliini rajamiseks. „Oleme väga uhked meie taaselustatud traditsiooni üle korraldada välisministeeriumi ees kontsert. Paraku peame sel aastal ajutiselt kolima Vabaduse väljakule, sest oma kontserdiga ei saa me tervet linnaelu seisma panna,“ ütles Vseviov. Ta lisas, et järgmisel aastal on kõik oodatud taas välisministeeriumi ette Islandi väljakule Euroopa päeva kontserdile. „Tänavune kontsert tuleb hoolimata uuest asukohast sama äge ja kõik on Vabaduse väljakule 9. mail väga oodatud.“

Euroopa päeva puhul toimuvad sündmused üle terve Eesti. Tegevused Vabaduse väljakul algavad juba kell 15.00, kui peo lükkab käima „Tallinn – Euroopa roheline pealinn 2023“ põnev programm koos Euroopa Komisjoni esindusega Eestis ja välisriikide suursaatkondadega. Päeva lõpetab Euroopa päeva kontsert algusega kell 18.00 ja see on kõigile tasuta.

Kontserdil astuvad üles eelmisel aastal Eurovisiooni lauluvõistlusel Ukrainat esindanud ja konkursi võitnud Kalush Orchestra, Tanel Padar bändiga ja Stefan.

Kontserti korraldavad välisministeerium, Riigi Tugiteenuste Keskus, Tallinna linn, Euroopa Komisjoni esindus Eestis ja Euroopa Parlamendi büroo Eestis. Euroopa päeva sündmuseid kaasrahastab Euroopa Liit.

Rohkem infot: https://www.euroopapaev.ee/

Üritus Facebookis: https://www.facebook.com/events/527164636207503

Vaata ka:

minuaeg.com uudised

NB! Internetis müüdavad isetehtud sõidukite numbrimärgid on ebaseaduslikud

Transpordiametini on üha enam jõudnud infot liikluses olevatest sõidukitest, millel kasutatakse keelatud numbrimärke. Samuti on

minuaeg.com uudised

Tiibeti toetusrühm külastab ametlikul visiidil dalai-laamat

Riigikogu Tiibeti toetusühma delegatsioon kohtub Indias Dharhamsalas dalai-laama Tenzin Gyatso, Tiibeti eksiilvalitsuse ning tiibetlaste pagulaskogukonnaga. 

error: Sisu on kaitstud!