Uudised

Euroopa Liit avalikustas neljanda sanktsioonide paketi Venemaa vastu

Euroopa Liit peatab Moskva kaubanduse ja majanduse erikohtlemise, tõkestab Vene poolset krüptovarade kasutamist ning keelab EL-i luksuskaupade ekspordi Venemaale ja raua- ja terasetoodete impordi, teatas Euroopa Komisjoni juht reedel.

Uued meetmed kujutavad endast neljandat sanktsioonide paketti Venemaa vastu seoses tema sissetungiga Ukrainasse eelmisel kuul, mis on kooskõlastatud Ameerika Ühendriikide ja teiste G7-liitlastega, vahendab Reuters.

«Homme võtame vastu neljanda meetmepaketi, et veelgi enam isoleerida Venemaad ja võtta ära ressursid, mida ta kasutab selle barbaarse sõja rahastamiseks,» ütles Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen.

Koos teiste lääneliitlastega, sealhulgas Ameerika Ühendriikidega, tühistab blokk Venemaa kaubandusliku erikohtlemise staatuse. See avab ukse sellele, et blokk keelab või kehtestab Venemaa kaupadele karistustariifid ja seab Venemaa Põhja-Korea või Iraaniga samale tasemele. Esimese sammuna keelab EL raua- ja terasesektori kaupade impordi.

Von der Leyen ütles oma avalduses, et Venemaa liikmeõigused juhtivates multilateraalsetes organisatsioonides, näiteks Rahvusvahelises Valuutafondis ja Maailmapangas, peatatakse.

Loe edasi SIIT
Allikas. Postimees.ee

Jaga
Back to top button