Laupäev , 9 detsember 2023
Erakorralised uudised
kaja kallas jpg

Euroopa Liidu riigi- ja valitsusjuhid arutasid Hamasi rünnakuid Iisraeli vastu

Täna videovahendusel toimunud erakorralisel Euroopa Ülemkogu kohtumisel arutasid Euroopa Liidu riigi- ja valitsusjuhid Hamasi rünnakuid Iisraeli vastu.

„Terrorismile ei ole mitte mingisugust õigustust. Hamasi rünnakud on ühed kõige brutaalsemad rünnakud Iisraeli ajaloos. Kutsume Euroopa Liidu liidritena üles vägivalda lõpetama ja pantvange vabastama. Iisraelil on õigus oma kodanikke kaitsta, kuid iga tegevus peab järgima rahvusvahelise õiguse norme,“ sõnas peaminister Kaja Kallas pärast ülemkogu kohtumist.

„Oluline on tagada ka humanitaarabi ligipääs, et hoida ära humanitaarkatastroof,“ märkis peaminister ning tunnustas Euroopa Komisjoni humanitaarabi kolmekordse suurendamise eest. Peaministri sõnul tuleb mõista, et Hamasi terroristide ja palestiinlaste vahele ei saa panna võrdusmärki.

„Siinkohal on oluline koostöö partneritega. Töötame koos piirkonna riikidega ja teiste partneritega selle nimel, et konflikt Lähis-Idas ei laieneks. Arutasime ka seda, kuidas tagada pikaajaline stabiilsus piirkonnas,“ sõnas Kallas.

Järgmisel nädalal koguneb Brüsselis korraline ülemkogu, kus teiste teemade seas jätkatakse arutelu olukorrast Lähis-Idas.

Nädalavahetusel tegid Euroopa Liidu riigi- ja valitsusjuhid ühisavalduse: https://europa.eu/!nmpnWg

Vaata ka:

horoskoop minuaeg.com jpg

Horoskoop – Laupäev 9 detsember 2023

Jäär Jäär peaks keskenduma oma südame järgimisele, kuid samas ka mõistusega valikuid tegema​​. Jäärale soovitatakse

Giving birth to Life 1080x608 1

Päeva Sõnum Laupäevaks, 9. detsembriks 2023

1. Enesepeegeldus ja Isiklik Kasv: Tänane päev kutsub sind süvenema enesepeegelduse teekonnale. See on suurepärane

error: Sisu on kaitstud!