Neljapäev , 21 september 2023
Erakorralised uudised
ukraine 7047830 1920

Euroopa Liidu asjade komisjonide esimeeste kohtumise fookuses on Ukraina tulevik Euroopas

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees Liisa Pakosta osaleb Madridis Hispaanias toimuval rahvusparlamentide Euroopa Liidu asjade komisjonide (COSAC) esimeeste kohtumisel, kus peateemana on arutluse all Ukraina tulevik Euroopas.
„Peame tegema rohkem, et Ukrainat aidata,“ ütles Pakosta oma kõnes Euroopa Liidu kolleegidele. „Ukraina sõjaline abi ei saa tulla peamiselt USAst ja Suurbritanniast, vaid Euroopa Liidul tuleb oma panust stabiilse rahastuse suurendamiseks tõsta, kiites heaks vähemalt 50 miljardit komisjoni ettepanekust ja lisaks 20 miljardit Borrelli ettepanekust,“ sõnas Pakosta.

„Sanktsioone Venemaale tuleb tugevdada, eriti pannes augud kinni. Lisaks tuleb nii meil kui ka Euroopa Komisjonil juba arutada Ukraina liitumisjärgset ühtset põllumajanduspoliitikat, ühtekuuluvuspoliitikat ja pikaajalist eelarvet,“ lausus Pakosta ja lisas, et Ukraina näol on Euroopa Liiduga liitumas väga suur riik, millel on madal sisemajanduse kogutoodang ja väga suur põllumajandus. „Euroopa Liidu eelarve mahtu tuleb turvalisuse huvides tõsta,“ toonitas ta ja lisas, et see teeks Eestist netomaksja, mille üle tasub uhke olla.

Rahvusparlamentide saadikud arutasid kohtumisel Hispaania eesistumise prioriteete ning ees on ootamas arutelu Euroopa Liidu päevakajalistest küsimustest.
COSAC on 27 liikmesriigi rahvusparlamentide Euroopa Liidu asjade komisjone ühendav koostööformaat.

Vaata ka:

Eesti NATO

Läänemerel toimunud NATO merevägede õppusest võttis osa üle 3000 mereväelase

Kolmapäeval, 20. septembril lõppes õppus Northern Coasts 2023, mille käigus harjutasid Liivi lahel ja Irbe …