Thursday , 2 December 2021
covid 19 gc5734fd40 640

Euroopa kõrgeima vaktsineeritusega riigis Portugalis on koroonaolukord väga halvaks läinud.

Euroopa kõrgeima vaktsineeritusega riigis Portugalis on plahvatuslikult kasvanud koroonaga nakatumiste arv. Täna kolmapäeval, 24. veebruaril lisandus 3773 uut juhtu.

Portugalis kasvab kiiresti ka haiglapatsientide arv ning täna registreeriti juba 17 uut koroonasurma. Intensiivis on haiglas 105 koroonapatsienti, vahendab Portugal Resident.

Nii nagu eelmiste lainete ajal, on kõige enam uusi nakatumisi suuremates linnades ja keskustes.

Portugali terviseminister Marta Temido ütles, et pandeemia kogub taas hoogu, seetõttu tuleb tarvitusele võtta meetmed.

Portugalis oodatakse, et valitsus teeb mingid otsused piirangute kohta homme neljapäeval. Euroopa haiguste kontrollikeskus ECDC on andnud välja hoiatuse tervele Euroopale, seda detsembriks ja jaanuariks.

ECDC andmetel on ohus kõik riigid, olenemata sellest, kas vaktsineeritus on kõrge või madal. Euroopas on alustatud inimestele viimases hädas kolmandate vaktsiinidooside jagamist.

Portugalis on täielikult vaktsineeritud 87 protsenti elanikest. Võrdluseks, Soomes on vastav tase 72 protsenti ja Eestis 59 protsenti.

Allikas. eestinen.fi
Jaga

Vaata ka:

euroopa liit

Euroopa Komisjoni president: Euroopa Liit peaks arutama kohustuslikku vaktsineerimist kogu Euroopas.

Euroopa Liit peaks arutama, kas koroonaviiruse praeguse nakatumislaine vastu võitlemiseks oleks vaja kohustuslikku vaktsineerimist, teatas …

laps

Irja Lutsar: Eestis saab aasta lõpus vaktsineerida COVID-19 vastus 5-11.a lapsi. Ja igal juhul tuleb lapsi vaktsineerida.

„Uuringud on kinnitanud, et COVID-19 vastane vaktsineerimine on tõhus nii nakatumiste kui haigestumiste, eriti raskete …

terviseamet

OLULINE: Terviseamet prognoosib aasta lõpuks rohelise riskitasemeni jõudmist

Terviseamet prognoosib epiidülevaates koroonaviirusega nakatumiste languse jätku, mis võiks jõuludeks viia rohelise riskitaseme piirimaile. Nakatumiskordaja …

covid 19 g829362110 640

01.12 Ööpäevaga tuvastati 588 uut covid-19 haiget. Suri 3 koroonaviirusega nakatunud inimest

1. detsembri hommikuse seisuga on haiglas 275 koroonaviirusega nakatunud patsienti. Neist 225 vajab haiglaravi raskeloomulise …