Uudised

Ettevaatust! Libakampaania jahib taas OMNIVA klientide andmeid

Ettevaatust! Libakampaania jahib taas OMNIVA klientide andmeid.

 

Taas on levimas järjekordne pealtnäha Eesti Posti või Omniva nime alt reklaamitav liba- ja õngitsuskampaania, mille raames lubatakse erinevaid auhindu, kutsutakse klienti teenusele tagasisidet andma või teavitatakse tasulise paki saabumisest. Libakampaania võib levida nii interneti kui SMS’i teel. Omniva pole libakampaaniaga kuidagimoodi seotud ning kutsub oma kliente üles ettevaatlikusele.

 

Kindlasti tuleks tähelepanu pöörata, milliselt aadressilt, numbrilt või veebidomeenilt antud pakkumine saabub. Kui tegemist on võõrapärase aadressiga, siis tuleks kindlasti selle avamisest hoiduda. Eesti Posti ja Omniva korrektseks domeeniks on “omniva.ee” ning pakiteavitused saabuvad aadressilt teavitus@omniva.ee). Tihti levivad libakampaaniaga koos ka libakontode alt postitatud soovitused, mis peaks kogenematu veebikülastaja silmis usaldusväärsust tõstma.

Mitte kunagi ei tohiks sisestada internetis või SMS’iga saadud lingis oma andmeid. Omniva ei küsi mitte kunagi kliendi krediitkaardi andmeid, mistõttu tasub olla selliste teavituste osas eriti tähelepanelik isegi, kui logo tundub õige.

Jaga
Back to top button