Teisipäev , 16 aprill 2024
Erakorralised uudised
kohus

Ester Karuse koos isa Allainiga kaebasid õhtulehe ajakirjaniku kohtusse.

Endine Valga vallavanem Ester Karuse esitas isa Allainiga hagi Õhtulehe ajakirjaniku Kadri Kuulpaki vastu, nõudes ebaõigete andmete ümberlükkamist ja mittevaralise kahju hüvitamist. Kohtuasi puudutab möödunud aastal Kuulpaki sulest ilmunud artiklit, kus kirjutas linnas levinud kuulujuttude kohta, et Karused ostsid kohalikel valimistel hääli, seda viinapudeli ja kümne euro eest.

Möödunud aasta 24. novembril ilmus Õhtulehes artikkel «KUULUJUTT: HÄÄLE EEST SAI 10 EUROT! «Inimestel pole midagi süüa, sellepärast müüaksegi valimistel oma häält.»» Artiklis kirjutasid ajakirjanikud Kadri Kuulpak ja Arvo Uustalu, et Valga vallavanem Ester Karuse ja tema isa Allain Karuse olevat eelmistel omavalitsuse valimistel hääli ostnud.

Kuulpak tõdes, et ei ole poliitikuid süüdistanud häälte ostmises, vaid kirjutas artikli Valgas levinud kuulujuttude põhjal.

Mainitud artiklis rääkisid kolm anonüümseks jäänud inimest, kuidas neid autoga poodi viidi ja neile olevat viina ostetud ning kümnekat pakutud – vastutasuks pidavat nad Ester Karuse poolt hääletama. Politseiametnik, kelle nime loos ei avaldatud, nentis, et ütluste kogumine jäi katki, sest küsitletavad olid joobes
Kokkuleppele ei jõutud

Eelistungil arutati ligi poolteist tundi, kas minnakse kokkuleppemenetluse teed või asja hakkab menetlema kohus. Karuste advokaadi Robert Sarve ettepanek oli, et Õhtuleht avaldab uue artikli, kus avab kogu loo tausta – kust ja kellelt sai ajakirjanik informatsiooni. Karuste ja Sarve hinnangul on loo kirjutamise ajendiks poliitiline tellimus, millest artiklis aga ühtegi sõna ei olnud.

Loe edasi SIIT
Allikas. Elu24

Vaata ka:

minuaeg.com uudised

Regionaalminister Madis Kallas lahkub ametist

Regionaalminister Madis Kallas andis täna teada, et lahkub regionaalministri ametist. Kallase volitused ministrina lõppevad täna

ingel

Ingli sõnum – Teisipäev, 16. aprill 2024

Tere tulemast tänase inglisõnumi juurde! Täna toob ingel Metatron teile sõnumi usaldusest ja jumalikust juhatusest.

error: Sisu on kaitstud!