piirikontroll

Esmaspäevast 09.08 muutub piiriületaja ankeedi täitmise kord

Esmaspäevast peavad piiriületaja ankeedi täitma kõik kolmandatest riikidest Eestisse saabujad.

9. augustist jõustuva korralduse kohaselt on piiriületaja ankeedi täitmine kohustuslik kõikidele kolmandatest riikidest tulijatele. „Ankeedi täitmise kohustus kehtib ka juhul, kui inimene on isolatsioonist vabastatud,“ ütles Terviseameti peadirektor Üllar Lanno. Ta lisas, et me peame arvestama, et delta tüve intensiivne levik nõrgestab meie senist valmisolekut ja kuna Euroopa Liidu sees kontrollitakse nakkusohutust ühtsetel alustel, siis ei saa me olla kindlad, et kolmandate riikide puhul on kontroll olnud samaväärne. Inimesed, kellele ei kehti isolatsioonikohustus, saavad ankeedis end erandi alla märkida, küll aga peavad olema valmis isolatsioonikohustuse mittekehtivust piiril tõendama.
Varasemalt oli kohustus esitada ankeet vaid nendel piiriületajatel, kellele kehtis isolatsioonikohustus ning kõikidel lennureisijatel.

Piiriületaja ankeedi täitmisel võiks eelistada elektroonset varianti, kuid vajadusel on võimalik ankeeti täita ka paberkandjal. Seda juhul, kui inimesel pole tehnilistel põhjustel võimalik ankeeti elektroonselt täita. Ankeedi saab piiriületaja eelnevalt välja trükkida www.kriis.ee ja Terviseameti veebilehelt.

Samuti ei pea esmaspäevast ankeeti täitma piiriületajad, kes saabuvad Eesti territooriumile kruiisilaevadega, kuna kruiisilaevade jaoks on merenduses kehtestatud nakkusohutuse erikord. Nende eest on nimekirja esitanud laeva kapten või tema volitatud isik.

Allikas. https://uudised.tv3.ee/

Vaata ka:

horoskoop minuaeg.com 2

3 Sodiaagimärki, kes On Sunnitud Tõele Vastu Astuma (Heas Või Halvas) teisipäeval 21.05.2024

1. Kaksikud (21. mai – 20. juuni) Kaksikud seisavad silmitsi oluliste tõdede ja otsustega oma

horoskoop numbrid

Horoskoop tervis-heaolu: Teisipäev 21 maid 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill) Täna on oluline keskenduda oma energiat taastavale tegevusele. Füüsiline