Uudised

Esmakordne süüdistus Eesti kohtupraktikas – grupiviisiline vägistamine, mis põhjustas enesetapu.

„Teist sellist juhtumit mulle kohtupraktikast ei meenu,” ütles Põhja ringkonnaprokuratuuri vanemprokurör Andra Sild, enne kui keerulisest ja väga mitmetahulisest loost rääkima hakkas. „Mulle meenub üks täisealisega juhtum, kus vägistamisohver tegi enesetapu. Kuid mitte alaealisega.”

See lugu, mis juhtus ühes Eestimaa linnas ja laieneb peale kannatanu veel kahele neiule, kes pole mainitud kohtuasjaga seotud, on õõvastav ka palju näinud prokuröri arust. Kõik kolm üksteist tundnud tüdrukut sooritasid lühikeste ajavahemike järel enesetapu.

Viktoria (siin ja edaspidi nimed muudetud – K. A.) oli põhikooliealine kena tüdruk. Ta oli depressiivne ja käis psühhiaatrilisel ravil. Viktoria oli korduvalt suitsiidist rääkinud ja end lõikunud. Möödunud aasta kevadel üritas Viktoria end tappa ja ta viidi uuesti psühhiaatriakliinikusse, kus ta viibis mõne päeva. Varem olid lastekaitsetöötajad tema ja tema perega mõnda aega aktiivselt tegelenud. Peale mitu korda psühhiaatriakliinikus ravi saamise oli Viktoria saadetud ka mitmesugusele pere- ja psühholoogilisele nõustamisele. Viktoria oli hiljuti ema kaotanud ning elas isaga. Koolis polnud Viktoria käinud üle aasta, kuid selleski olid koolil ja lastekaitsetöötajatel eraldi kokkulepped.

Loe edasi SIIT
Allikas. epl.delfi.ee

Jaga
Back to top button