Tuesday , 28 September 2021
klf5031

Esimesel septembril toimuvad kooliaasta avamise aktused. Kuidas aktusel koroonaohutus tagada, sõltub juba igast koolist eraldi.

Kooliaktustel võivad osaleda nii vaktsineeritud kui ka vaktsineerimata lapsed ning neilt tõendeid ei küsita. Küll aga peavad viiruse ohutust tõestama last saatvad täiskasvanud, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

Loe ka: KUUM: Õpilased, kelle vanemad keelduvad laste vaktsineerimisest ega anna luba ka saadetakse karantiini. 

Kuigi riigipoolsed soovitused on antud, otsustab iga õppeasutus ise, kuidas aktuse kogunemisel turvalisus tagada.

Koolijuhtide Ühenduse esimees Urmo Uiboleht nentis, et kindlasti on selle aasta aktused teistmoodi. “On kuulda olnud, et väga paljud aktused on vabas õhus. On oluliselt piiratud juurdepääsu, on tehtud väiksemates rühmades,” sõnas Uiboleht.
Eelkõige sõltub koolide käitumine õppehoone suurusest ja inimeste arvust, kes seal viibivad.

Pärnu Mai Kool aktustel koroonatõendit ei küsi, kuid jälgitakse 50 protsendi täituvust ja tuppa lastakse vaid kõige nooremad õpilased.

“Aktused on meil seekord hajutatuna. Esimesed klassid, meil on kolm esimest klassi tulemas, esimeste klasside aktused on kõik eraldi ja need toimuvad koolimajas sees, sest me ju ei tea, mis ilmataat otsustab sellel päeval teha. Ja lubame ka siis tulla lapsevanemal, kui lapsevanem kannab maski,” ütles Pärnu Mai Kooli direktori asetäitja Lea Lips.

Loe edasi SIIT
Allikas. Err.ee

Jaga

Vaata ka:

soomeminuaeg

PIDU LÄBI. Soomes hakati eestlaste parkimistrahve välja nõudma

Soomes hakati eestlaste parkimistrahve välja nõudma, sest 15 000 viimase paari aasta jooksul välja kirjutatud …

vaktsiin

Ravimiamet: loosimistega laste vaktsineerima meelitamise kampaaniad olid küll seadusevastased, aga me ei pea otstarbekaks väärteomenetlusi algatada

Vahendame Objektiiv.ee artiklit Ravimiamet teatas eile vastuseks SAPTK poolt rohkem kui kuu aja eest esitatud …

featured img

Tanklaketid tõstsid kütusehinna rekordtasemele

Tanklaketid tõstsid teisipäeval 95-oktaanise bensiini hinna rekordkõrgele 1,499 euro tasemele. Diislikütuse hind kerkis kolme sendi …

kohus

Saaremaal kolm inimest surnuks sõitnud Andres Reinart sai kergema karistuse. Õnnetuses hukkusid 27.a naine, tema 8 kuu vanune laps ja tema 58.a ema

Ringkonnakohus leidis, et Saaremaal kolme hukkunud avarii põhjustanud Andres Reinarti ei saa süüdi mõista mõrvas …