arst

Eriarsti- ja õendusabi osutavate asutuste arv kasvab

2022. aasta lõpu seisuga tegutses Eestis 1531 tervishoiuteenuse osutajat, neist 48 haiglat, 411 perearstiabi-, 498 hambaravi-, 363 eriarstiabi- ja 211 muud asutust, selgus Tervise Arengu Instituudi (TAI) täna avaldatud statistikast.

 

Tegevust alustas 96 ja lõpetas 48 tervishoiuteenuse osutajat. Tegevust alustanud asutustest asuvad 53 Tallinnas ja 11 Tartus. Eelneva, 2021. aastaga võrreldes on juurde tulnud 21 eriarstiabi- ja 17 hambaraviasutust. Perearstiabiasutuste arv on vähenenud 12 võrra.

2022. aasta lõpu seisuga osutas hambaraviteenuseid kokku 544 asutust. Sarnaselt eelmistele aastatele on 8% hambaraviteenuse osutajate puhul tegemist hambaravikliiniku filiaali või mõne muu tervishoiuteenuse osutaja juures tegutseva hambaraviosakonnaga. 44% hambaraviteenust pakkuvatest asutustest tegutseb Tallinnas ning kümnendik Tartus. Kõikidest hambaraviteenust pakkuvatest asutustest osutasid hambaravi 96%, ortodontiat 10%, endodontiat ehk hammaste juurekanalite ravi 90%, parodontiat ehk igemehaiguste ravi 74% ning teostasid kirurgilisi protseduure 54%, röntgenuuringuid 80% ja proteesitöid 74%.

Vaata ka:

mallukas

Skandaalne paljastus: Mallukas süüdistab Lauri Pedajat alaealisega suhtes.

Eesti tuntud blogija Mariann Treimann, tuntud ka kui Mallukas, tegi hiljuti avalikuks skandaalse teabe, mis

jaasulataja

Hoiatus: Eestis reklaamitud imeline jääsulataja – tegelikkuses petuskeem.

Eestis levib sotsiaalmeedias reklaamikampaania, mis lubab “elektromagnetilise molekulaarse” tehnoloogiaga lume ja jää eemaldamist autodelt. Kampaania

error: Sisu on kaitstud!