Sunday , 23 January 2022
tunnuspilt reform logo

Erakondade reitingud: Reformierakonna edu EKRE ees väheneb

Erakondade reitingud: Reformierakonna edu EKRE ees väheneb

Ühiskonnauuringute Instituudi tellitav Norstat Eesti küsitlus näitab, et Reformierakond on küll jätkuvalt populaarseim erakond, kuid nende edu teisel kohal oleva Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) ees kahaneb.

Viimaste tulemuste põhjal toetab Reformierakonda 28,2 protsenti, Eesti Konservatiivset Rahvaerakonda 22,4 protsenti ja Keskerakonda 19,9 protsenti valimisõiguslikest kodanikest, vahendab BNS.

Reformierakonna toetus võrreldes jaanipäevale eelnenud tulemustega ei muutunud ning praegu on peaministripartei toetuse langustrend peatunud. Samal ajal on EKRE toetus Norstati küsitluses esmakordselt üle 22 protsendi ning rahvuskonservatiivid jäävad Reformierakonnast vaid 5,8 protsendi kaugusele, mis on väikseim vahe alates 2019. aasta algusest. Alates mai lõpust on Reformierakonna edu EKRE ees vähenenud viie protsendi võrra.Esikolmikule järgnevad Eesti 200 12,5 protsendiga, Sotsiaaldemokraatlik Erakond (SDE) 7,9 protsendiga ning Isamaa 5,4 protsendiga.

Koalitsioonierakondi toetab kokku 48,1 protsenti ja opositsioonierakondi 35,7 protsenti.

Teadur Martin Mölder märkis, et kuigi Reformierakond on jätkuvalt kõige populaarsem erakond üleüldiselt, on nende suhteline positsioon viimaste aastate nõrgim. “Vaatamata sellele, et Reformierakonna seni peamine konkurent Keskerakond on nõrgas seisus ja taandunud populaarsuselt kolmandaks erakonnaks, on teise koha üle võtnud EKRE oma toetajaskonda jätkuvalt kasvatamas ning seega ka Reformierakonnale üha tihedamat konkurentsi pakkumas,” ütles Mölder.

Tema sõnul on Reformierakonna toetus langenud tasemele, kus see oli enne valitsuse moodustamist, mis tähendab, et uue valitsuse moodustamisest saadud boonus on praeguseks kadunud. “Siiski püsib veel niiöelda “Kaja efekt” – naiste hulgas on Reformierakonna toetus ikka veel oluliselt kõrgem kui varem. Enne valitsuse moodustamist oli nende toetus meeste ja naiste hulgas praktiliselt võrdne,” ütles Mölder.EKRE toetuse kasv on jätkuvalt laiapõhjaline – nad on oma positsioone parandanud praktiliselt kõikides valijaskonnagruppides. “Kui meessoost valijate seas oli EKRE kõige populaarsem erakond juba mõni nädal tagasi, siis praegu on näha, et nad on ka mõnedes teistes valijagruppides, näiteks keskharidusega valijate hulgas Reformierakonda troonilt tõukamas. Või ka piirkondades, näiteks Võru-, Valga ja Põlvamaal ehk valimisringkonnas number 11.

Jaga

Vaata ka:

lorts

ILM: Esmaspäev 24.01 – Sajab vähest lörtsi ja vihma, õhutemperatuur on -4..+4°C.

Öösel – Enamasti pilves olulise sajuta ilm, hommikul sajuvõimalus suureneb. Kohati tekib udu, on jäiteoht! …

Sander Leppnurm

Tõesielusaatest «Armastuse malev» tuntuks saanud Sander Leppnurm sattus avariisse.

Tõesielusaatest «Armastuse malev» tuntuks saanud driftikunn Sander Leppnurm jagab ühismeedias, et sattus avariisse. Saatest võidetud rahaga remonditud …

JYSK

Tarbijakaitseamet: JYSK veebipoes toimuvad kummalised hinnamuutused.

Sisustus- ja mööblikaupluse JYSK veebipoes toimuvad kummalised hinnamuutused. Tarbijakaitseamet kinnitab, et neile on ka varasemalt ettevõtte ebaausate …

83098745 136590864704593 7382531267673579511 o

KOHUTAV: Naisterahvas hüppas jääauku ja jäi kadunuks. VIDEO.

Venemaal Leningradi oblastis hüppas 40-aastane naine oma laste ja abikaasa nähes jääauku ja jäi pärast …