Categories: Uudised

EPL ja DELFI valisid 2021 aasta mõjukamad inimesed.

Eesti 2021. aasta mõjukaimaks inimeseks valisid Eesti Päevaleht ja Delfi äsja Tallinna linnapea ametisse tagasi valitud Keskerakonna aseesimehe Mihhail Kõlvarti.

100 positsioonist koosnevas iga-aastases edetabelis on teisel kohal peaminister ja Reformierakonna esimees Kaja Kallas ning kolmandal kohal terviseminister Tanel Kiik.

Edasi järgnevad EKRE esimees Martin Helme, riigikogu ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas, haridusminister Liina Kersna, teadusnõukoja juht Irja Lutsar, paarina ettevõtjad Kristo Käärmann ja Taavet Hinrikus, endine president Kersti Kaljulaid ja Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder.

Delfi ja Eesti Päevalehe peatoimetaja Urmo Soonvald ütles Vikerraadio hommikusaates, et aastale andsid tooni koroonapiirangud ja kahed valimised, mistõttu edetabelis on palju poliitikuid. “Valitsuse roll on väga suur sel aastal selle üle, mida võime teha, meie käitumise üle,” selgitas ta.

“Ei ole kindel, et Liina Kersna, kes on tabelis seitsmendal kohal, oleks tavalisel ajal nii kõrgel,” lisas Soonvald.

Mõjukust defineerivad väljaanded kui võimet saavutada endale soovitud tulemusi ning muuta ja kujundada olulisi protsesse, teiste käitumist või mõtlemist.

Mõjukaid valivad Ekspress Meedia väljaanded tänavu seitsmendat korda. 2015. aastal oli nende hinnangul Eesti mõjukaimaks inimeseks Marju Lauristin, 2016. aastal Kersti Kaljulaid, 2017.-2018. aastal Jüri Ratas ja 2019. aastal Margus Linnamäe. 2020. aastal nimetas Ekspress Meedia Eesti kõige mõjukamaks inimeseks EKRE esimehe, toonase rahandusministri Martin Helme.

Loe edasi SIIT

Jaga
admin

Recent Posts

Horoskoop – Kolmapäev 1 detsember

https://minuaeg.com/horoskoop/ Jäär 21. märts - 20. aprill Olete täna tavalisest kohusetundlikum ning kipute liiga palju…

6 hours ago

Pühapäeval, 28. novembril lahkus laulja ja muusikapedagoog Kalju Terasmaa.

Üle poole sajandi, kuni aastani 2005 Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri löökpillirühma kontsertmeistrina tegutsenud Kalju Terasmaa oli…

6 hours ago

48 nädal: Vanglate info – Tartu vanglas tegi üks vang enesetapu.

Möödunud nädalal laekus Tallinna vanglale kuus teadet kriminaalhooldusaluse kuriteokahtluse kohta: nelja hooldusalust kahtlustatakse isikuvastases, üht…

6 hours ago

OLULINE: Hoogustunud on petukõnede arv, selle aasta jooksul saanud Eesti inimestelt üle 7 miljoni euro.

Viimastel nädalatel on hoogustunud petukõnede arv, millega püütakse inimestelt raha välja meelitada. Petised on selle…

6 hours ago

ILM: Kolmapäev 1.12 – Mitmel pool sajab lund, kohati tuiskab, õhutemperatuur on -7..+1°C

Öösel: Pilves selgimistega ilm. Mitmel pool sajab lund, kohati tuiskab. Puhub loode- ja läänetuul 5-12,…

6 hours ago

OLULINE: Energiahinna hüvitise kalkulaator on toetuse arvutamisel peredele abiks

Rahandusministeerium on välja töötanud energiahinna tõusu osalise kompenseerimise veebirakenduse, kust pered saavad vaadata, kas kuulutakse…

6 hours ago