Irja Lutsar: Haiglate seis on stabiilne ja piiranguid peab leevendama.
Me kogu aeg lükkame seda otsustamist edasi. Ma mäletan ka niisugust kuupäeva nagu 11. jaanuar, et siis vähendame piiranguid, kui on stabiilne haiglates. Siis oligi haiglate seis stabiilne, aga me ikka lükkasime otsust jälle edasi. Nüüd me lükkame jälle edasi. Ma ei näe praegu, mis siin kolme nädalaga muutuma hakkaks. Minu meelest me võiks ikkagi praegu hakata mõningaid piiranguid leevendama, vähemalt arutama, kuidas me nendest piirangutest välja tuleme. Kõige olulisem, mis mina tahaks praegu näha, et meil on plaan, kuidas me pandeemiast välja tuleme,” ütleb Lutsar.
Teadusnõukoja juht Toivo Maimets kinnitab, et plaan tuleb.
“Me peame läbi mõtlema, mis järjekorras me teeme. Siin on praegu mõtted, et kõigepealt peaksime koolide poole vaatama, laste poole, justnimelt sellepärast, et nemad ei põe nii tõsiselt ja lapsi piirata selle pärast, et vanaema ei käinud vaktsineerimas, ei ole ka päris õige. Mis järjekorras me piiranguid maha võtame ja kaalume riske, see teekaart peaks olema selge ja sellega me täna kõik tegeleme. Seda plaani hetkel ei ole. Ma loodan, et esimesed komponendid sellest plaanist on olemas järgmisel nädalal,” ütleb Maimets.
Andres Merits: koroonapassid ja PCR-testid on oma aja ära elanud
Tartu ülikooli rakendusviroloogia professor ja valitsuse teadusnõukoja endine liige Andres Merits ühines äsja nendega, kes leiavad, et koroonapassid ja PCR-testid on oma aja ära elanud.
„Koroonapasside osas ma pigem arvan, et need on tõesti oma aja ära elanud – juhul, kui ka haiglatest domineerib suurelt omikron. Sellisel juhul on saadav kasu on marginaalne, kui sedagi,” ütles Andres Merits Fortele.
Merits pole küll kindel, kas koroonapasside kaotamine toob meelelahutuse, toitlustuse ja teistele sektoritele oodatud leevendust, kuna paljud inimesed võivad neid kohti vältida arvamises, et seal on nakkusoht suurem.
Loe ka: Tanel Kiik: Aeg kaotada koroonapassid ja leevendada piiranguid.
Loe edasi SIIT
Allikas. Err ja Delfi