Esmaspäev , 5 juuni 2023
Erakorralised uudised

Ema ja tema 12-aastane poeg leiti korterist surnuna.

Poeg ja ema leiti surnuna oma Helsingi korterist. Mure lapse pärast oli tekkinud siis, kui ta polnud kooli ilmunud.

Politsei on lõpetanud eelmise aasta märtsis Helsingis Latokartanos toimunud mõrva uurimise. Politsei kahtlustab, et 37-aastane ema mürgitas oma 12-aastast poega ravimitega.

Juhtum jõudis ametivõimude tähelepanu, kui poisi kadumisest teatati. Mure lapse pärast tekkis siis, kui ta kooli ei ilmunud.

Märtsis tegi politsei kontrollkäigu ema ja poja korterisse, kuna nendega polnud ühendust võetud.

Laps ja ema leiti korterist surnuna. Nad olid surnud umbes nädal. Korterisse tuli politseil tungida, kuna korter oli turvaketi ja lukuga lukus. 

Välise vägivalla tunnuseid lapsel ei olnud. Miski ei viidanud sellele, et vahetult enne või pärast surma oleks korteris peale naise ja poisi ka teisi isikuid.

Juhtumit uuriti mõrvana, kuna politsei kahtlustas, et lapse surma põhjustas lapse ema. Naise suhtes viis politsei läbi surmajuurdluse.

Lapse surma põhjuseks tuvastati mürgistus, mis tulenes ravimainete koosmõjust. Korterist leiti mürgistuse põhjustanud ravimid ja ravimipakid.

Politsei hinnangul on vähetõenäoline, et ravimained sattusid lapse organismi juhuslikult. Seega kahtlustab politsei endiselt, et poisi surma põhjustas naine.

Teo motiiv polnud selge

Teo motiivi eeluurimisel ei selgunud.

– Mõlemad juhtunu hetkel korteris viibinud inimesed on surnud, mistõttu pole me eeluurimisel saanud selgitust, mis juhtus enne surma või mis asjaolud selle kurva tulemuseni viisid, ütleb uurimise juht. kriminaalkomissar Marja Väätti pressiteates.

Kriminaalasja menetlemist ei võeta, kuna kahtlustatav on surnud. 

Mtvuutiset.fi

Vaata ka:

ILM: Esmaspäev 5.06 – Sajuta ilm, sooja kuni +18°C.

Öösel: Vähese ja vahelduva pilvisusega ilm. Enne keskööd võib sadada Ida-Eestis üksikutes kohtades hoovihma. Paiguti …