Kolmapäev , 24 aprill 2024
Erakorralised uudised
light bulbs g1c7b6406f 640

Elukalliduse ning elektrienergia hinna tõusu valguses tuleks analüüsida ja tõsta toimetulekupiiri

Riik peaks üldise elukalliduse ning elektrienergia hinna tõusu valguses analüüsima ja tõstma toimetulekupiiri, märkis Tallinna linnavalitsus sotsiaalkaitseminister Signe Riisalole saadetud pöördumises.

Praegu kehtivast toimetulekupiirist ehk 150 eurost peab piisama nii ravimite, toidu, majapidamistarvete, riiete, sideteenuste ja muude esmatarbekaupade eest tasumiseks, kirjutas abilinnapea Betina Beškina.

„Ilmselget mõjutab kallinenud elektrihind enamikku neist kuluartiklitest, mistõttu muutub inimese toimetulek veelgi raskemaks, mida peaks ka riik asjakohase toimetulekupiiri analüüsimisel ja kehtestamisel silmas pidama,“ märkis abilinnapea.

Elektrihind on hüppeliselt kasvanud, mis mõjutab omakorda kõiki eluvaldkondi ja kogu elanikkonda. Eriti valusalt puudutab see aga toimetulekuraskustes või selle piirimail olevaid inimesi ja nende igapäevast toimetulekut.

Täiendavate raskuste tekkimisel on riigi esindajad öelnud, et inimesele peab appi tulema kohalik omavalitsus. Tallinnas on toimetulekutoetuse saajate ja rahuldatud taotluste arv ning välja makstud toetussumma võrreldes 2020. aasta esimese poolaastaga kasvanud.

Käesoleva aasta esimeses pooles rahuldas Tallinn 8111 toimetulekutoetuse taotlust, mida taotles 1944 pere ja kokku maksti toetust ligi 2,5 miljoni euro ulatuses. Hätta sattunud ja abi vajavate inimeste toimetuleku tagamine on riigi ja kohaliku omavalitsuse ühistöö.

„Kui Tallinna linn analüüsib ja kaasajastab hetkel eluasemekulude piirmäärasid, siis ootame inimeste abivajadusest lähtuvalt, et ka sotsiaalministeerium analüüsiks toimetulekupiiri määra asjakohasust ja tagaks, et see oleks kooskõlas elukallidusega ja kataks raskustesse sattunud inimeste vajadusi,“ lisas abilinnapea.

Vaata ka:

minuaeg.com uudised

NB! Internetis müüdavad isetehtud sõidukite numbrimärgid on ebaseaduslikud

Transpordiametini on üha enam jõudnud infot liikluses olevatest sõidukitest, millel kasutatakse keelatud numbrimärke. Samuti on

minuaeg.com uudised

Tiibeti toetusrühm külastab ametlikul visiidil dalai-laamat

Riigikogu Tiibeti toetusühma delegatsioon kohtub Indias Dharhamsalas dalai-laama Tenzin Gyatso, Tiibeti eksiilvalitsuse ning tiibetlaste pagulaskogukonnaga. 

error: Sisu on kaitstud!