elisa

Elisa sulgeb 3G võrgu 2024. aastal ning käesoleval aastal keskendub ettevalmistustöödele

Elisa teatab oma 3G võrgu sulgemise plaanist, mis viiakse ellu 2024. aasta jooksul. Käesoleval aastal keskendub ettevõte põhjalikele ettevalmistustöödele, kus kogu rõhk läheb sellele, et tagada kliendile võimalikult sujuv üleminek ning pakkuda 2024. aastal 3G võrgu sulgemise järgselt veelgi paremat teenuskogemust. Selle tarbeks laiendab Elisa sel aastal 2G ja 4G võrkusid ning arendab edasi uusimat 5G võrku.

Elisa plaanib 3G võrgu sulgemisega alustada 2024. aastal ning sulgeb võrgu üle Eesti tuleva aasta lõpuks. “Oluline on teada, et 2023. aastal ei sulge Elisa üheski maakonnas veel 3G võrku. Sel aastal keskendume täielikult ettevalmistustöödele, testimistele ja klientide teavitamisele. Paneme põhirõhu sellele, et üleminek oleks Elisa kliendile võimalikult sujuv,” kinnitas Elisa tehnoloogiaüksuse juht Toomas Polli.

Polli sõnul kannab otsus sulgeda 3G võrk endas mitut strateegilist eesmärki. “Esimene ja peamine on kliendile 3G võrgu sulgemise järgselt veelgi parema teenuskogemuse pakkumine ning teine ühiskonda panustamine läbi keskkonna hoiu, sest kolmanda generatsiooni võrk on ülalpidamise ja kasutuse efektiivsuse poolest üks kulukamaid tehnoloogiaid,” selgitas Polli, täpsustades, et kogu täna 3G võrgus kasutatav riistvara ja sagedusressurss liiguvad tulevikus 4G ja 5G tehnoloogiate kasutusse.

Polli tõi välja, et klientide ootused mobiilsele internetile on tänaseks kasvanud kümnetes kordades, seda nii mahtude kui kiiruste osas ning 3G võrk ei suuda nendele ootustele enam kuidagi vastata. “Seetõttu on ainumõeldav, et pakume internetti perspektiivis 4G ja 5G tehnoloogiatel,” sõnas Elisa tehnoloogiaüksuse juht. “Kõneside osas tarbijad aga olulist muudatust ei tunneta, sest vastavalt telefoni võimekusele toimib kõnesideteenus edasi 2G võrgus või 4G VoLTE kõnetehnoloogial.”

Elisa jätkab nii 5G leviala väljaehitamisega kui ka 2G ja 4G võrkude laiendamist. 5G võrgus on Elisa jõudnud juba 70 protsendilise rahvastiku katvuseni ning 2G võrku lisab Elisa kokku järgnevate aastate jooksul juurde üle 250 tugijaama. Lisaks tõstab Elisa 4G võrgus tehtavate VoLTE kõnede osakaalu, mis omakorda annab häälkõnede tegemisel kliendile veelgi parema kõnekvaliteedi.

3G võrgu sulgemine mõjutab alla 5% Elisa mobiilside teenustega seotud klientidest. Elisa on loonud võimekuse kõikidele klientidele kontrollida, kas antud muudatus puudutab kasutatavaid seadmeid ja seda saab teha Elisa välisveebis: https://elisa.ee/3G-sulgemine

Ettevõte soovitab klientidele, kes soovivad kasutada edaspidi kõnetelefone, 4G VoLTE-kõnesid toetavaid seadmeid nagu näiteks NOKIA 8210 4G, MAXCOM COMFORT MM724 4G, NOKIA 105 4G, CAT B40 DUAL SIM ja NOKIA 225 4G (2020).

Enne seda, kui Elisa alustab 3G võrgu sulgemisega, teavitab ettevõte eelnevalt kõiki kliente.

Vaata ka:

saased

Asetage see oma koju ja te ei näe enam kunagi kärbseid ega sääski – looduslik vahend

Tutvustage seda looduslikku vahendit oma kodus ja jätke hüvasti kärbeste ja sääskedega. Kärbsed ja sääsed

michelin star

Michelin tunnustas 35 Eesti toidukohta ja säilitas kahe restorani tärnid

Michelin Guide Estonia tunnustas tänavu Eestis 35 restorani. 180° by Matthias Diether säilitas kaks tärni