Neljapäev , 30 november 2023
elisa

Elisa sulgeb 3G võrgu 2024. aastal ning käesoleval aastal keskendub ettevalmistustöödele

Elisa teatab oma 3G võrgu sulgemise plaanist, mis viiakse ellu 2024. aasta jooksul. Käesoleval aastal keskendub ettevõte põhjalikele ettevalmistustöödele, kus kogu rõhk läheb sellele, et tagada kliendile võimalikult sujuv üleminek ning pakkuda 2024. aastal 3G võrgu sulgemise järgselt veelgi paremat teenuskogemust. Selle tarbeks laiendab Elisa sel aastal 2G ja 4G võrkusid ning arendab edasi uusimat 5G võrku.

Elisa plaanib 3G võrgu sulgemisega alustada 2024. aastal ning sulgeb võrgu üle Eesti tuleva aasta lõpuks. “Oluline on teada, et 2023. aastal ei sulge Elisa üheski maakonnas veel 3G võrku. Sel aastal keskendume täielikult ettevalmistustöödele, testimistele ja klientide teavitamisele. Paneme põhirõhu sellele, et üleminek oleks Elisa kliendile võimalikult sujuv,” kinnitas Elisa tehnoloogiaüksuse juht Toomas Polli.

Polli sõnul kannab otsus sulgeda 3G võrk endas mitut strateegilist eesmärki. “Esimene ja peamine on kliendile 3G võrgu sulgemise järgselt veelgi parema teenuskogemuse pakkumine ning teine ühiskonda panustamine läbi keskkonna hoiu, sest kolmanda generatsiooni võrk on ülalpidamise ja kasutuse efektiivsuse poolest üks kulukamaid tehnoloogiaid,” selgitas Polli, täpsustades, et kogu täna 3G võrgus kasutatav riistvara ja sagedusressurss liiguvad tulevikus 4G ja 5G tehnoloogiate kasutusse.

Polli tõi välja, et klientide ootused mobiilsele internetile on tänaseks kasvanud kümnetes kordades, seda nii mahtude kui kiiruste osas ning 3G võrk ei suuda nendele ootustele enam kuidagi vastata. “Seetõttu on ainumõeldav, et pakume internetti perspektiivis 4G ja 5G tehnoloogiatel,” sõnas Elisa tehnoloogiaüksuse juht. “Kõneside osas tarbijad aga olulist muudatust ei tunneta, sest vastavalt telefoni võimekusele toimib kõnesideteenus edasi 2G võrgus või 4G VoLTE kõnetehnoloogial.”

Vaata ka:

mallukas

Skandaalne paljastus: Mallukas süüdistab Lauri Pedajat alaealisega suhtes.

Eesti tuntud blogija Mariann Treimann, tuntud ka kui Mallukas, tegi hiljuti avalikuks skandaalse teabe, mis

jaasulataja

Hoiatus: Eestis reklaamitud imeline jääsulataja – tegelikkuses petuskeem.

Eestis levib sotsiaalmeedias reklaamikampaania, mis lubab “elektromagnetilise molekulaarse” tehnoloogiaga lume ja jää eemaldamist autodelt. Kampaania

error: Sisu on kaitstud!