1533274haa71t4 NukOFS

Elektri hind jääb Soome omast kõrgemaks veel mitmeks aastaks

Aasta keskmine elektri hind jääb Eesti ettevõtete ja kodumajapidamiste jaoks kõrgemaks kui Soomes veel mitmeks aastaks, siis aga peaks kohalik tuuleenergiatoodang kolmekordistuma ja hinnad rohkem põhjanaabri omadega sarnanema, ütles kliimaministeeriumi energeetika asekantsler Timo Tatar.

Soome neljapäevane keskmine elektri börsihind on 1,44 ja Eestis 159,47 eurot megavatt-tunni eest. Augusti keskmine elektri hind oli Soomes 66,44 eurot, Eestis aga 94,38 eurot megavatt-tunnist, näitavad NordPooli andmed.

Kliimaministeeriumi energeetika asekantsler Timo Tatar rääkis “Reporteritunnis”, et ehkki praegune suur hinnavahe Balti riikide ja Põhjamaade vahel on eelkõige tingitud Leedu ja Rootsi vahelise kaabli avariist, siis ei saa süüdistada ainuüksi ühendusi või nende puudumist.

“Eks meil on tegelikult ka endal läinud läbematult kaua aega, et Eestis uute elektritootmisvõimsuste investeeringud käima saada,” sõnas Tatar ja lisas, et lõpuks on ikkagi uued puhtad elektritootmisallikad need, mis hinnad alla toovad.

 

allikas: err.ee

Vaata ka:

people g7eec8d19a 640

Miks mõned inimesed vananevad palju kiiremini kui teised?

Mitme Eruroopa riigi teadlased jälgisid aastatel 1972–1973 sündinud inimeste vananemisprotsessi. Kui nad füüsiliselt olid 38-aastased,

freedom g51a1f3a69 640

Kas usklikud inimesed on õnnelikumad?

Paljud uurimused kinnitavad üksmeelselt: spirituaalsed ja usklikud inimesed muutuvad märksa harvem depressiivseks, nad ei kannata