Teisipäev , 27 veebruar 2024
Erakorralised uudised
Otseylekanded Riigikogu istungisaalis tunnuspilt

Ekspertkogu asub otsima lahendusi parlamendi punnseisu lahendamiseks

Neljapäeval, 5. oktoobril algusega kell 14 koguneb Riigikogu esimehe Lauri Hussari kutsel Lauluväljaku klaassaalis ekspertkogu, et analüüsida parlamendis tekkinud vastasseisu ning leida lahendusi töövõime taastamiseks.

„Eelmisel nädalal kohtusid parlamendierakondade esimehed, et leida üheskoos lahendus Riigikogu töövõime taastamiseks. Paraku ei andnud see arutelu soovitud tulemust, mistõttu olen kutsunud kokku ekspertkogu, kuhu kuuluvad politoloogid, riigiõiguse asjatundjad ja tunnustatud valdkonnaeksperdid, kes tekkinud olukorda analüüsiksid ning pakuksid omapoolse nägemuse, kuidas tupikseisust välja tulla,“ ütles Riigikogu esimees Lauri Hussar. „Ma usun, et värske pilk väljastpoolt võiks anda meile õige suuna kätte, et taastada väärikas parlamentaarne kultuur, kus enamusel oleks võimalus oma poliitikat ellu viia ja vähemusel oleks õigus olla ära kuulatud.“

Ekspertkogu koosneb tunnustatud valdkonna ekspertidest ja ettekannetega esinevad president Kersti Kaljulaid, endine Riigikogu esimees Eiki Nestor, endine õiguskantsler Allar Jõks, endine Riigikohtu esimees Märt Rask, endine Riigikogu kantselei asedirektor Aaro Mõttus, teadlane ja ühiskonnategelane Liia Hänni, endine Euroopa Inimõiguste Kohtu kohtunik Rait Maruste, endine Euroopa Kohtu kohtunik Uno Lõhmus.

Ekspertkogu koguneb Lauluväljaku klaassaalis kell 14. Üritus algab Riigikogu esimehe avaliku pöördumisega, seejärel toimub kinniste uste taga ekspertkogu arutelu, mis plaanide järgi kestab kella 17ni. Lauluväljaku klaassaali pääseb Oru värava kaudu. Auto saab parkida lauluväljaku territooriumile. Autoga tulles värava avamiseks, tuleks vajutada värava ees olevat nuppu.

Vaata ka:

minuaeg.com uudised

Nii enne- kui õigeaegselt sündinud laste oluline riskitegur insuldi kujunemisel on ema rasedusaegne kuse-suguteede põletik

Kuigi insult loote- ja vastsündinueas on harv, esineb seda sagedamini kui üldiselt arvatakse. Tartu Ülikoolis

minuaeg.com uudised

Välisminister Tsahkna alustab Genfis Eesti ÜRO Inimõiguste Nõukogu liikmeks saamise kampaaniat

Täna, 27. veebruaril viibib välisminister Margus Tsahkna visiidil Genfis, kus esineb sõnavõtuga ÜRO Inimõiguste Nõukogu

error: Sisu on kaitstud!