EKRE tegi ettepaneku keelustada ebapiisavalt uuritud ravimite ja vaktsiinide müük ja kasutamine | MinuAeg
Laupäev , 9 detsember 2023

EKRE tegi ettepaneku keelustada ebapiisavalt uuritud ravimite ja vaktsiinide müük ja kasutamine

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) Riigikogu fraktsioon esitas Riigikogule eelnõu, et keelustada selliste ravimite ja vaktsiinide müük ja kasutamine, mille osas ei ole tehtud genotoksilisuse ega kartsinogeensuse uuringuid.

Eelnõu eesmärk on kaitsta inimesi võimalike geneetikat mõjutavate ja vähki tekitavate tagajärgede eest, seisab eelnõu seletuskirjas.

„Sageli on ravimite omaduste kokkuvõttes märgitud, et genotoksilisuse ega kartsinogeensuse uuringuid ei ole tehtud. Eeldatakse vaid, et ravimi või vaktsiini koostisosadel ei ole genotoksilist potentsiaali ning negatiivne mõju puudub. Rahvatervist mõjutavad otsused aga ei saa ega tohi põhineda vaid eeldusel,“ ütles eelnõu Riigikogule üle andnud EKRE fraktsiooni liige Kalle Grünthal.

„Ravimid, mille müügiloa eelsetes kliinilistes uuringutes ei ole selgitatud nende geneetikat mõjutavat ja vähki tekitavat potentsiaali, kujutavad võimalikku tõsist riski rahva tervisele. Kaasaegne meditsiin, eriti ravimite osas peab tuginema teadusuuringutele.“

EKRE eelnõu kohaselt peaks vastavaid uuringuid mitte läbinud ravimite müügi ja kasutamise keeld olema absoluutne ja mitte sõltuma sellest, et Euroopa Komisjon või mõni muu riik on sellele ravimile

Vaata ka:

armastushorokoopminuaeg.com jpg

Armastuse horoskoop – Laupäev 9 detsember 2023

Jäär (21. märts – 19. aprill) Homne päev on sinu jaoks hea päev romantika jaoks.

taroskoop minuaeg.com jpg

Taroskoop – Laupäev 9 detsember 2023

Jäär (21. märts – 19. aprill) Homne päev toob sulle kaasa rahu ja tasakaalu. Sa

error: Sisu on kaitstud!