Thursday , 21 October 2021
kajakallas

EKRE süüdistab Peaminister Kaja Kallast valetamises.

Peaminister Kaja Kallas kas ei tea midagi riigis toimuvast või valetab jõhkralt, kuid siseturvalisuse osas andis ta taas ühiskonnale valeinfot – värske uudis väidab valitsusjuhi sõnade vastaselt, et “Uuest aastast jääb Paide politseijaoskonnata.”

ERR kirjutab: “Siseturvalisuse arvelt tuleva aasta riigieelarve koondamisi ette ei näe, lubas peaminister Kaja Kallas (RE) kolmapäeval ette salvestatud Vikerraadio saates “Stuudios on peaminister”.
“Seda ma saan küll kinnitada, et siseturvalisus on üks prioriteete ja see kuidagi halvemaks ei lähe. Minule on küll kinnitatud, et ühtegi komandot ei minda sulgema, ühtegi praegu tööl olevat politseinikku ei minda koondama,” ütles Kallas.”

Otseseid koondamisi ehk ei tule, aga siseturvalist kõigutatakse strukturaalsete muutustega kõvasti. Nii vahendab BNS: “Möödunud nädalal said Järvamaa omavalitsusjuhid juhuslikult teada, et uuest aastast pole Paides enam politseijaoskonda, kuna Rapla ja Paide politsejaoskond liidetakse ja juht tuleb Raplamaalt, kirjutab Järva Teataja.”

Kaja Kallas lubas, et päästekomandosid ei suleta, aga politseijaoskondade allesjäämist ta ju ei lubanud.

BNS vahendab Järva Teatajat: Paide politseijaoskonna juht Margus Toomsalu ei soovinud Paide politseijaoskonna kaotamist pikemalt kommenteerida. «See pole minu plaan,» sõnas ta. Seitse aastat Paide jaoskonda juhtinud Toomsalu lisas, et arvatavasti ta politseis tööd ei jätka.

Paide linnapea ja Järvamaa omavalitsuste liidu juhatuse esimees Priit Värk ütles, et omavalitsusjuhid kuulsid politseis ees ootavas muudatusest möödunud nädalal maakonna turvalisuse nõukogus, kus sellest rääkis neile Margus Toomsalu.

Värgi selgitusel on Järvamaa suur probleem olnud juba aastaid asjaolu, et riigiasutusi viiakse ära ja liidetakse keskustega, mis asuvad Eesti eri regioonides.

Riigikogu Keskfraktsiooni aseesimees Kersti Sarapuu rääkis, et siseminister selgitanud talle, et käesolevate muudatustega turvalisus maakonnas ei vähene. Kaob küll üks juhikoht, kuid politseinike töökohad säilivad.
Järvamaa omavalitsusjuhtide Priit Värgi, Pipi-Liis Siemanni ja Arto Saare pöördumises on kirjas: “Meile teadaolevalt ei piirdu muudatused ainult juhtimise koondamisega, vaid puudutavad ka vahetult turvalisust tagavate teenuste mahtude muutmist. Koondamisele peaks minema kahe uurija ja ühe piirkonnapolitseiniku ametikoht.”

Seega on Järvamaal politsei töös oodata põhjalikke (ja segaseid) muutusi, kuid peaminister väidab, et mitte midagi ei toimu. Kui see pole valetamine, siis mis see on?

Allikas. https://uueduudised.ee/

Jaga

Vaata ka:

mask g2ba13c611 640

Esmaspäevast muutub maskikandmise kohustus rangemaks

Valitsus tegi eile teatavaks täiendavad koroonapiirangud, mis hakkavad kehtima esmaspäevast, 25. oktoobrist Eilse valitsuse teate …

Screenshot 2021 10 21 at 11.11.05

Läti peaminister Kariņš: “Lockdown” peab käima käsikäes vaktsineerimisega

“Me kõik läheme neljaks nädalaks karmimale režiimile, kuid 15.novembril naaseme tänaste reeglite juurde, mis on …

Screenshot 2021 10 21 at 11.06.53 scaled

Katastroofi tunne: Eesti ainus õpetav haigla töötab avariirežiimis

Eile hommikul saatsid Tartu arstid avalikkusele pöördumise, kus nad tegid seda, mida nad tavaliselt ei …

covid19 triniti scaled

OLULINE: Valitsus kiitis heaks COVID-19 uute kontrollmeetmete korraldused

Valitsus kiitis heaks kaks korraldust, millega sätestatakse teisipäevased põhimõttelised otsused koroonaviiruse leviku tõkestamise kohta. Esiteks …