Laupäev , 9 detsember 2023
Erakorralised uudised
RK Martin Helme

EKRE: riigikogu ei toimi, vajame uusi valimisi

EKRE esimees Martin Helme teatas, et erakond plaanib kutsuda esile erakorralised valimised. Helme sõnul on riigikogus võimuvõitluse tõttu võimatu normaalset töökeskkonda taastada ning seetõttu tuleb anda rahvale võimalus valida uus valitsus.

Teised riigikogus esindatud erakonnad ei pea erakorraliste valimiste esilekutsumist realistlikuks. Keskerakonna esimees Tanel Kiik ütles, et Eesti vajab uut toimivat valitsust, kuid erakorralised valimised ei ole realistlikud, kuna need oleksid keerulised ja tooksid kaasa kaose. Isamaa esimees Urmas Reinsalu ütles, et erakorralised valimised ei ole realistlikud, kui koalitsioon püsib ühtsena.

Riigikogu põhiseaduskomisjoni esimees Hendrik Johannes Terras ütles, et koalitsioon püsib ühtsena ja erakorralisi valimisi ei tule.

Taasiseseisvunud Eestis pole erakorralisi valimisi toimunud. Reformierakonna fraktsiooni liige Jürgen Ligi ütles, et juhul kui erakorralisteks valimisteks avaneks võimalus, siis jääks nendeks vähe aega. Ligi sõnul oleksid valimiste tagajärjed kurvad, sest ausaid programme ei ole võimalik teha ja valimised tooksid kaasa kaose.

EKRE plaanib erakorraliste valimiste esilekutsumise võimalust uurida. Selleks on vaja, et mitu peaministrikandidaati järjest põrub riigikogus või ei saa valitsust kokku.

Vaata ka:

horoskoop minuaeg.com jpg

Horoskoop – Laupäev 9 detsember 2023

Jäär Jäär peaks keskenduma oma südame järgimisele, kuid samas ka mõistusega valikuid tegema​​. Jäärale soovitatakse

Giving birth to Life 1080x608 1

Päeva Sõnum Laupäevaks, 9. detsembriks 2023

1. Enesepeegeldus ja Isiklik Kasv: Tänane päev kutsub sind süvenema enesepeegelduse teekonnale. See on suurepärane

error: Sisu on kaitstud!