Esmaspäev , 5 juuni 2023
Erakorralised uudised

EKRE: Politsei provotseeris meeleavaldajaid tahtlikult ja tõid koera rahvast hirmutama. VIDEO.

Alles see oli, kui politseinik tõstis teleskoopnuia rahumeelse kohvikupidaja vastu Tallinnas, nüüd tõi täisvarustuses kiirreageerija Toompea lossi jalamil välja koera, keda lasi hüpata meeleavaldusele tulnud inimeste peale ja keda omakorda provotseeriti kähmlema,minnes inimestega füüsilisse kontakti.

Loe ka:  TÄIENDATUD: Suurelt plaanitud meeleavaldus kukkus läbi, kohale tuli umbes 200 autot, ütles Põhja prefektuuri operatiivjuht Mihkel-Jaagup Laats.

Tegemist oli inimestega, kes tulid rahulikult oma meelt avaldama, kuid järjekordselt saatis politseijuht ja siseminister rahvast hirmutama täisvarustuses politseiametnikud, et kaitsta Kaja Kallase režiimi.

Pärast seda provokatsiooni koeraga, hakkasid inimesed politseinikele lund loopima, mida meedia nimetas „lumekuulideks“ ja „jõhkraks vägivallaks“. Pärast seda kirjutas üks kommentaator, et kui keegi näeb lapsi lumesõda pidamas, siis tuleb kindlasti kutsuda politsei,sest tegemist on jubeda vägivallaga. Ilmselt tuleb keelata ka vastav stseen “Kevadest”.

Samal ajal Toompeal toimunud SAPTK meeleavaldusel käitus politsei sõbralikult ning koostöö korraldajatega sujus, seetõttu oli ka rahvahulk rahulik ja vaoshoitud.

Pidevalt vabandama tükkiv Keskerakonna esimees Jüri Ratas kiirustas taas oma sotsiaalmeedia kontol hurjutama, et isegi politsei poole visatud lumepall ja mundrikandjate sõimamine on rünnak riigi vastu.

Politsei endise peadirektori Raivo Aegi (Isamaa) arvates tegutses politsei eilse meeleavalduse ohjamisel aga hoopis professionaalselt, sest suutis suuremad rikkumised ära hoida.

„Kunagi ei saa olukorda üle eskaleerida, jõudu tuleb kasutada just nii palju, kui on vaja, aga üle ei tohi kunagi pingutada. See provotseerib teise poole veelgi vägivaldsemaks ning tulemused võivad olla kordades hullemad,“ rääkis ta Postimehele, lisades, et see meeleavaldus oligi riigi ja valitsuse vastu.

Samas stiilis jätkas ka sotsiaalminister Tanel Kiik.

Siin tuleb aga olulist vahet teha, mis on riik ja mis valitsus. Riik ongi rahvas ja just rahva vastu ja valitsuse poolt hakkas politsei ühel hetkel tegutsema.

Siin meenub 2. veebruar 1988, kui miilits lasi ühel hetkel koerad Tartu rahu üritusel tudengitele peale.

Nüüdne Reformierakonna tippe, tollane Tartu esikommuniste Andrus Ansip olla kahetsenud, et miilits ei ässitanud koeri tudengitele kohe kallale.
Vaata ka:

ILM: Esmaspäev 5.06 – Sajuta ilm, sooja kuni +18°C.

Öösel: Vähese ja vahelduva pilvisusega ilm. Enne keskööd võib sadada Ida-Eestis üksikutes kohtades hoovihma. Paiguti …