Esmaspäev , 5 juuni 2023
Erakorralised uudised

EKRE levitab taas lausvalet

Esmalt tegi selleteemalise postituse EKRE ja Vinni vallavolikogu liige, riigikogu liikme Anti Poolametsa abikaasa Evelin Poolamets, kes tõi välja kogemuse omaenda lapsega.

Päev hiljem postitas ka teinegi EKRE liige, et hambaraviks enam riigil raha pole. Tegemist on Aadu Birnbaumiga, kes aga ei toonud välja mingit kokkupuudet teemaga – lihtsalt esitas väiteid faktidena.

Mida väidetakse?

“Täna teatas mu lapse hambaarst, et ta ei saa lapse hambaid edasi ravida kuna haigekassa rahad on otsas. Eks selle karmi reaalsusega, et riik on vaene, tuleb hakata vaikselt kohanema,” kirjutab Facebookis Poolamets.

Kuidas on tegelikult?
Haigekassa lükkab toodud väited kohe ümber. “Eesti Haigekassa jaoks on laste hambaravi üks olulisemaid teemasid, mis tähendab, et laste hambaravi osas me järeleandmisi ei tee,” ütles Päevalehele haigekassa pressiesindaja Sander Rajamäe.

Loe ka: POLITSEI: ekre levitab oma lehel uueduudised.ee väärinfot, nagu oleks möödunud reedel Tartus läinud massikakluseks venelaste, ukrainlaste ja eestlaste vahe

Loe ka: EKRE valed rahvale: Mart Helme ründab enda loodud 2020.a andmebaasi ( ABIS ) ja süüdistab teisi.

Loe edasi SIIT
Alliaks. epl.delfi.e

Vaata ka:

5.06 Ööpäeva liiklusinfo ja õnnetused

Eile 4.06 toimus 4 liiklusõnnetust, neist 1 tõukerattaga. Juhtimiselt kõrvaldati 26 alkoholi või narko tarvitamistunnustega …