1.8 C
Tallinn
Laupäev 1. aprill 2023
UudisedEKRE läheb e-hääletamise vaidlustamisega riigikohtus uuele katsele

EKRE läheb e-hääletamise vaidlustamisega riigikohtus uuele katsele

Vabariigi valimiskomisjon otsustas teisipäeval, et jätab EKRE e-hääletamisega seotud kaebuse rahuldamata. Erakonda esindav advokaat Paul Keres ütles, et EKRE vaidlustab komisjoni otsuse riigikohtus. Keres ütles, et valimiskomisjoni otsuse vaidlustamise tähtaeg on homme ning EKRE seda ka teeb.

Valimiskomisjon arutas teisipäevasel koosolekul EKRE ja Vasakpartei kaebusi ning arutelude tulemusel otsustati jätta kõik riigikogu valimistega seotud kaebused rahuldamata. Komisjon arutas EKRE kaebust, millega seati kahtluse alla e-häälte lugemisel kasutatud arvuti turvalisus. Komisjon jättis kaebuse kaebetähtaja ületamise tõttu osaliselt läbi vaatamata.

EKRE kaebuse kohaselt rikuti e-hääletamise tulemuse selgeks tegemisel elektrooniliste valimiste tarkvara juhendit. Kaebuse kohaselt oli e-häälte lugemiseks kasutatud server uuendamata ja häälte töötlemisega seotud arvutid auditeerimata. Kaebuses juhiti tähelepanu, et 7. märtsi õhtul oli avalikustamata e-häälte korduslugemise järel riigi valimisteenistuse juhi digiallkirjastatud elektroonilise hääletamise tulemuste fail.

loe edasi siit

delfi.ee

Veel artikleid