Sunday , 23 January 2022
ekre

EKRE korraldab Vabaduse väljakul meeleavalduse „Elektri hind alla!“

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) korraldab laupäeval, 22. jaanuaril 2022 algusega kell 12 Tallinnas Vabaduse väljakul meeleavalduse, et protestida valitsuse laastava majanduspoliitika vastu ja nõuda koos rahvaga elektrihinna langetamist.

EKRE esimees Martin Helme juhib tähelepanu, et Eestit on tabanud viimase paarikümne aasta rängim hinnatõus, mis ähvardab paisata vaesusesse kümned tuhanded seni endaga toime tulnud pered.

„Lisaks elanike sotsiaalmajanduslikule katastroofile toob elektrihinna tõus kaasa ettevõtete kulude järsu tõusu, mistõttu tegevuse lõpetavad ka paljud ettevõtted. See omakorda toob kaasa tööpuuduse kasvu, maksulaekumiste vähenemise ning riigi ja omavalitsuse abi vajavate inimeste hulga suurenemise,“ ütles Helme.

Loe ka:  SKANDAAL: Martin Helme kutsub inimesi üles, ärge makske elektriarvet, kuna muud moodi valitsus aru pähe ei võta

„Valitsusel on olnud viimastel kuudel võimalik astuda konkreetseid ja mõjusaid samme elektri hinna alandamiseks, aga seda pole tahetud teha. Selle asemel pakutakse kosmeetilisi pseudolahendusi, tahetakse panna inimesed kerjama sotsiaalabi ja räägitakse eluvõõrast juttu sellest, kuidas tuleb hakata tarbimist piirama. Olukorras, kus reaalsusest irdunud valitsejatel puudub tahe kriisile lahendust otsida, pole rahval muud valikut kui tänavatele meelt avaldama tulla.”

Meeleavaldusel „Elektri hind alla!“ esitatakse valitsusele kolm konkreetset nõudmist. Esiteks, lõpetada viivitamatult elektriga kauplemine börsil. Teiseks, viivitamatult peatada Eestis CO2 kauplemissüsteemi kasutamine. Kolmandaks, kehtestada elektrile kui elanikkonna elutähtsa toimetuleku tagamiseks vajalikule kaubale hinnalagi.
„Kui valitsus tahaks, saaks elektri hinna praeguselt mitmesajalt kuni tuhandelt eurolt langetada umbes 30 euroni megavatt-tunni kohta,“ märkis Helme.

EKRE esimees rõhutas, et elektrihinna tõusul ei ole midagi pistmist turumajanduse, kapitalismi või lepingutest kinni pidamisega.

„Meie kõigi taskust kooritakse ilma ühegi tegeliku põhjuseta hiiglaslikke summasid, mis koondatakse väikese rühma ettevõtete ja inimeste kätte, aga mis peamine, suures osas just valitsuse kätte. Meil toimub vaeste puruvaeseks tegemine ja keskklassi vaesteks tegemine. Meil toimub majanduse totaalne riigistamine tehislikult tekitatud energiakriisi nime all. Üheski teises Euroopa riigis ei lüpsta oma inimesi nii nagu Eestis. Meil lüpstakse, sest saab. Aitab juba, ajame selja sirgu! Seisame enda väärikuse ja vara eest!“

Jaga

Vaata ka:

lorts

ILM: Esmaspäev 24.01 – Sajab vähest lörtsi ja vihma, õhutemperatuur on -4..+4°C.

Öösel – Enamasti pilves olulise sajuta ilm, hommikul sajuvõimalus suureneb. Kohati tekib udu, on jäiteoht! …

Sander Leppnurm

Tõesielusaatest «Armastuse malev» tuntuks saanud Sander Leppnurm sattus avariisse.

Tõesielusaatest «Armastuse malev» tuntuks saanud driftikunn Sander Leppnurm jagab ühismeedias, et sattus avariisse. Saatest võidetud rahaga remonditud …

JYSK

Tarbijakaitseamet: JYSK veebipoes toimuvad kummalised hinnamuutused.

Sisustus- ja mööblikaupluse JYSK veebipoes toimuvad kummalised hinnamuutused. Tarbijakaitseamet kinnitab, et neile on ka varasemalt ettevõtte ebaausate …

83098745 136590864704593 7382531267673579511 o

KOHUTAV: Naisterahvas hüppas jääauku ja jäi kadunuks. VIDEO.

Venemaal Leningradi oblastis hüppas 40-aastane naine oma laste ja abikaasa nähes jääauku ja jäi pärast …