Esmaspäev , 22 aprill 2024
Erakorralised uudised
ekre

EKRE korraldab Vabaduse väljakul meeleavalduse „Elektri hind alla!“

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) korraldab laupäeval, 22. jaanuaril 2022 algusega kell 12 Tallinnas Vabaduse väljakul meeleavalduse, et protestida valitsuse laastava majanduspoliitika vastu ja nõuda koos rahvaga elektrihinna langetamist.

EKRE esimees Martin Helme juhib tähelepanu, et Eestit on tabanud viimase paarikümne aasta rängim hinnatõus, mis ähvardab paisata vaesusesse kümned tuhanded seni endaga toime tulnud pered.

„Lisaks elanike sotsiaalmajanduslikule katastroofile toob elektrihinna tõus kaasa ettevõtete kulude järsu tõusu, mistõttu tegevuse lõpetavad ka paljud ettevõtted. See omakorda toob kaasa tööpuuduse kasvu, maksulaekumiste vähenemise ning riigi ja omavalitsuse abi vajavate inimeste hulga suurenemise,“ ütles Helme.

Loe ka:  SKANDAAL: Martin Helme kutsub inimesi üles, ärge makske elektriarvet, kuna muud moodi valitsus aru pähe ei võta

„Valitsusel on olnud viimastel kuudel võimalik astuda konkreetseid ja mõjusaid samme elektri hinna alandamiseks, aga seda pole tahetud teha. Selle asemel pakutakse kosmeetilisi pseudolahendusi, tahetakse panna inimesed kerjama sotsiaalabi ja räägitakse eluvõõrast juttu sellest, kuidas tuleb hakata tarbimist piirama. Olukorras, kus reaalsusest irdunud valitsejatel puudub tahe kriisile lahendust otsida, pole rahval muud valikut kui tänavatele meelt avaldama tulla.”

Meeleavaldusel „Elektri hind alla!“ esitatakse valitsusele kolm konkreetset nõudmist. Esiteks, lõpetada viivitamatult elektriga kauplemine börsil. Teiseks, viivitamatult peatada Eestis CO2 kauplemissüsteemi kasutamine. Kolmandaks, kehtestada elektrile kui elanikkonna elutähtsa toimetuleku tagamiseks vajalikule kaubale hinnalagi.
„Kui valitsus tahaks, saaks elektri hinna praeguselt mitmesajalt kuni tuhandelt eurolt langetada umbes 30 euroni megavatt-tunni kohta,“ märkis Helme.

EKRE esimees rõhutas, et elektrihinna tõusul ei ole midagi pistmist turumajanduse, kapitalismi või lepingutest kinni pidamisega.

„Meie kõigi taskust kooritakse ilma ühegi tegeliku põhjuseta hiiglaslikke summasid, mis koondatakse väikese rühma ettevõtete ja inimeste kätte, aga mis peamine, suures osas just valitsuse kätte. Meil toimub vaeste puruvaeseks tegemine ja keskklassi vaesteks tegemine. Meil toimub majanduse totaalne riigistamine tehislikult tekitatud energiakriisi nime all. Üheski teises Euroopa riigis ei lüpsta oma inimesi nii nagu Eestis. Meil lüpstakse, sest saab. Aitab juba, ajame selja sirgu! Seisame enda väärikuse ja vara eest!“

Vaata ka:

Taroskoop- Esmaspäev 22 aprill 2024

Täna, 22. aprillil 2. aprillil 2024, on Päike Sõnnis, tuues kaasa rahu ja tasakaalu energiat.

horoskoop

Horoskoop – Esmaspäev 22 aprill 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill): Võtke aega enda eest hoolitsemiseks ja stressi maandamiseks. Pöörake

error: Sisu on kaitstud!