Monday , 27 September 2021
ekre

EKRE esitatud 765 muudatusettepaneku läbi arutamine ei lähe Riigikogus läbi. Koalitsioon, EKRE ei dikteeri enam midagi

EKRE taotleb taasterahastu eelnõule esitatud arvukates muudatusettepanekutes muu hulgas Suubritannia tagasi toomist Euroopa Liitu ja burka kandmise ning loomade halal-tapmise keelustamist.

Rahanduskomisjoni esimehe Erki Savisaare (KE) hinnangul on ettepanekud hästi grupeeritavad ning jaanipäevaks on võimalik taasterahastu pakett riigikogus vastu võtta.
Savisaar rääkis ERR-ile, et EKRE esitatud 765 muudatusettepaneku läbi arutamine ei tähenda, et sel istungjärgul jääb taasterahastu heaks kiitmata.

“See ei tähenda kindlasti seda. Komisjonis ma arvan, et see arutelu väga palju aega ei võta, sest muudatused on üsna grupeeritavad ja ühetüübilised,” ütles Savisaar.

“Me oleme seda arutelu planeerinud 3. maile. Kui me sellega saame ühele poole, siis 5. mail saab riigikogu alustada seda menetlust ja meil on istungeid piisavalt. Siis me lihtsalt ühe kuu jooksul muud seadust ei menetle, vaid menetleme jaanipäevani seda eelnõud ja jõuame ta ilusti vastu võtta,” rääkis Savisaar.
“Ma usun, et Eesti rahvas ei pea selle pärast kannatama, et mingisugune paremäärmuslaste partei tegi sellised jaburad ettepanekud ja rahastuse asemel tahab rääkida burkadest ja halal tapmisest,” lausus Savisaar.

Savisaar ütles, et EKRE fraktsiooniga mingist kompromissist juttu ei ole olnud ning EKRE liikmed ei ole ka selgitanud, mis on taasterahastu blokeerimise eesmärk.

Loe edasi SIIT
Allikas. Err.ee

Jaga

Vaata ka:

vana inimene

Oktoobrikuus saavad pensionärid lisaraha, aga seda ei saa kõik.

Tänavu oktoobri algul laekub üksi elava pensionäri arvele toetusena 115 eurot, järgmisel aastal samal ajal …

1200px TV3 Group Logo.svg

TV3 omanik All Media Eesti langes mullu kahjumisse.

Telekanali TV3 omanikfirma All Media Eesti langes möödunud aastal tunamullusest 175 800 euro suurusest puhaskasumist …

relv

Elvas ähvardas alkoholijoobes 34.a mees, relvaga naabreid ja politseinikku.

24. septembri hilisõhtul ähvardas alkoholijoobes 34-aastane mees Elvas Kirde tänava kortermajas relvataolise esemega naabrit ning …

83098745 136590864704593 7382531267673579511 o

Suri balletitantsja ja koreograaf Ülo Vilimaa

27. septembril lahkus meie seast 80-aastasena Eesti balletitantsija, lavastaja, koreograaf ja maalikunstnik Ülo Vilimaa. Ülo …