Wednesday , 12 June 2024
ekre

EKRE ei plaani mingeid järeleandmisi valitsuses teha.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esimehe Martin Helme sõnul kavatseb EKRE sügisel obstruktsiooniga jätkata ning mingeid järeleandmisi ei tehta.

Nädala alguses oli koos Riigikogu vanematekogu. Koalitsiooni esindajad tegid opositsioonile ettepaneku, et osa arupärimisi võiks tagasi võtta, osale saaks vastata kirjalikult ja osa eelnõusid võiks ka tagasi võtta. Vastutasuks lubas koalitsioon, et edaspidi mõne seaduse puhul arvestatakse ka opositsiooni ettepanekuid, kuid juba vastuvõetud seadusi muutmiseks uuesti kindlasti ei avata.

Martin Helme kohale ei läinud, sest ei näinud sel arutelul mingit mõtet: “Selline arutelu on täiesti kasutu ja mõttetu. Kompromissi otsimise koht oli siis, kui Riigikogu kevadistungjärgul valitsuse eelnõud erakorraliselt ja meie hinnangul ikkagi selgelt seadust rikkudes läbi suruti.”

Ta lisas intervjuus ERR-ile, et maikuus toimusid vanematekogud, kus tõepoolest oli veel võimalik mingeid omavahelisi järeleandmisi kokku leppida, ent nüüd, kui kaheksa seadust on usaldushääletusega vastu võetud, millest mõned on rahvuskonservatiividele kompromissitult vastuvõetamatud, eelkõige homoseadus, siis ei ole enam mingit kompromissi mõtet arutada.

Helme: “Seda, mida nad tegid, enam tagasi ei saa võtta. Saatsin vanematekogu liikmetele omapoolse kirja, kus ma ütlesin, et kompromissi võimalus on loomulikult olemas, et seesama homoseadus tuleb tühistada. Siis saab normaalse parlamentaarse elu juurde tagasi tulla. See ei käi niimoodi, et nemad saavad oma asjad jõuga läbi surutud ja siis ütlevad, et hakkame nüüd uuesti sõpradeks. Meie ei võta mingeid eelnõusid tagasi ja meie ei kavatse mingiski osas sügisistungjärgul parlamentaarset protsessi kuidagi kergemaks teha. Võib küll juhtuda, et mõned arupärimised, mis on oma päevakajalisuse kaotanud või mis tõepoolest sisu poolest korduvad, need võtame tagasi. Aga põhimõtteliselt mingisuguseid omapoolseid järeleandmisi meil plaanis ei ole.”

Helme rääkis, et praeguses Riigikogus pole opositsioonil tegelikult mitte mingit võimalust kaasa rääkida, koalitsioon ei arvesta ei ühiskondliku arvamusega, ei oma varasemate lubadustega ega ka kehtivate seadustega, kaasa arvatud põhiseadusega.

Teoreetiliselt, kui obstruktsiooniga venitada nii kaua, et 1. märtsiks pole riigieelarvet vastu võetud, läheb Riigikogu laiali ja tulevad erakorralised valimised.

Helme hinnangul pole sellist Riigikogu Eestil vaja, erakorralised valimised oleks asi, mis aitaks seda probleemi lahendada.

Allikas. UuedUudised

Vaata ka:

IMG 1761

Haridus- ja Teadusministeerium ootab partnerite tagasisidet teadusvaldkonna uue alusseaduse eelnõule

Haridus- ja Teadusministeerium saatis partneritele arvamuse avaldamiseks uue teadus- ja arendustegevuse ning innovatsiooni korralduse seaduse

kiirabi

Ohtlik trend: väikelaste mürgistusjuhtumid sagenevad, kuigi on välditavad

Terviseameti mürgistusteabekeskuse infoliinile 16662 laekunud kõnede hulgas on kasvanud juhtumite hulk, kus väikelapsed joovad laokile