Erakorralised uudised
14589600 1431761486853540 2931469363229059847 o

EKRE: E-valimisi läbi viivate riikide Eesti ja Venemaa sarnasus on suur

Viimastel päevadel peale valimisi on olnud huvitavaks lugemisvaraks kommentaariumid, kus kaitstakse e-valimisi. Sealsete kirjatükkide põhiliseks läbivaks jooneks on see, et Venemaa ei suuda hakata kunagi korraldama e-valimisi oma digialase mahajäämuse tõttu ning see, et kui Venemaal rakendatakse lõpuks e-valimised, siis saavad Venemaal võimule demokraatlikud jõud!

Oh püha lihtsameelsust! Venemaa on Eesti kõrval ainsaks riigiks, kus juba kasutatakse e-valimist. Ka Venemaa e-valimistel on sama anomaaliaga tulemused nagu ka Eesti e-valimistel.

Ühtne Venemaa võidab e-valimised sama suure anomaalse eduga teiste ees nagu ka Ühtse Venemaa Eesti analoog. Huvitavaks faktiks on ka see, et nii Ühtsel Venemaal kui ka selle Eesti kloonil on isegi loosung sama: „Kindlates kätes Eesti“ – „Kindlates kätes Venemaa“ (В надёжных руках Россия).

Sarnasusi lisaks „unikaalsele ja turvalistele“ e-valimistele on enamgi. Kogu maailm kasutab astmelist tulumaksu süsteemi. Vaid kaks riiki on teistest targemad ning ei võta kasutusele astmelist tulumaksu süsteemi. Muidugi on nendeks riikideks Eesti ja Venemaa.

Ka Eestis soovitakse meeleheitlikult võtta Venemaa eeskujul nn vihakõne seadust. Venemaal juba vahistatakse inimesi Putini kohta tehtud järskude ja kriitiliste väljaütlemiste eest. Ega siis ka Eesti võimud soovi Venemaast maha jääda ja selleks ongi vaja kiiresti vastu võtta ning rakendada Eestis vihakõneseadus. Juba praetult kiputakse kriitilisi sõnavõtjaid diskrimineerima. Eestis on kujunenud Reformierakond „pühaks lehmaks“, mida ei või kritiseerida.

2012. aastal nn Silvergate skandaali ajal toodi Reformierakonnale uurimisel kindlaks tegemata rahastajate poolt sularaha. Selle rahastamise skandaali ajal toimus Eesti pankade kaudu massiivne rahapesu. Ka siin võib leida ühisosa kahe riigi valitsuserakondade vahel.

Mõlema riigi kõrgemad kohtud on tunnistanud e-valimised üdini turvalisteks ja teatanud, et pahavara, turvaauke ning tulemustega manipuleerimise võimalused puuduvad. Tõsi küll, Eesti riigikohus on korra varasemalt oma otsuses kinnitanud, et e-valimised ei ole vabad ja valijaid saab mõjutada, aga see ei ole põhjuseks, et tühistada e-valimisi. Piisab, kui on võimalik e-häält muuta.

Eesti on “õigusriik” – kui on rikkumine, siis tuleb seda ka uurida ning materjalid seejärel 75 aastaks salastada. Sellega kopeeritakse täielikult Venemaal kasutuses olevat süsteemi. Eesti peaminister kasutab juba otseseid Putini jutupunkte, kui Esimeses stuudios ütles otse „kui keegi on minu vastu, siis tuleb ta likvideerida nii nagu paljudes riikides käib.“

Aga mida oodata riigist, kus vahetult enne valimisi lastakse vaenuliku võõrriigi mõjuagentidel vabalt ja karistamatult mõjutada valimistulemusi võõrriigile soovitud suunas. Just e-valimised võitnud erakond soovis 2021. aastal panna rahvahääletusele küsimust Venemaaga liitumise kohta.

Postimehes prohvetlikuks kujunenud ütlus ütleb kõik: „Teeme nüüd ikka vahet. Kui Venemaal saab üks erakond ebaloomulikult palju e-hääli, on see väga paha. Aga kui see meil juhtub ja hiljem kõik jäljed kustutatakse, nimetatakse seda demokraatiaks.“

Allikas: UuedUudised – Heiki Viks, Artur Viks

Vaata ka:

Geiro

Politsei otsib 29-aastast Geirot

Politsei palub abi leidmaks 29-aastast Geirot, kellega oli lähedastel viimane kontakt eile õhtul Lähedased andsid

kaerauad

Kriminaalpolitseinikud pidasid Narvas kinni kelmuses kahtlustatava 49-aastase Maksymi

11. aprillil pidasid PPA Ida prefektuuri kriminaalpolitseinikud Narvas kinni 49-aastase mehe, keda kahtlustatakse kelmuse kaudu

error: Sisu on kaitstud!