Uudised

Ehitusmaterjalide hinnad lähevad järjest kallimaks.

Ehitusmaterjalide hinnad lähevad järjest kallimaks.

Ehitusmaterjalide hinnad rallivad üles, sest tootjatel on raskusi tooraine kättesaamisega ning ka tarneajad on mõne toote puhul veninud kuude pikkuseks.

Üleilmne toorainedefitsiit ja allhankijate tarnehäired on toonud kaasa ehitusmaterjalide nappuse ja hinnatõusu. Turg on heitlik ning mõnes tootegrupis kehtivad müügihinnad mitte enam nädalaid või päevi, vaid tunde.
Ehitushooaja alguses on tavapärane, et nõudlus ehitusmaterjalide järele kasvab, ning tootjad sellega ka arvestavad. Praegu on ehituspoodidel keeruline saada aga ükskõik mis ehitusmaterjali, tunnistas ERR-ile Decora tegevdirektor Eike Tubli-Müür. Peamine põhjus, miks ehitusmaterjalide tootjad ei suuda nõudlust rahuldada, on ülemaailmne tooraine nappus ja allhankijate tarneraskused.

“Kõige suurem on probleem praegu kivivilla ja vahtplastiga. Siin on tarneajad liikunud kahelt nädalalt kahe kuu peale. Palju probleeme on ka erinevate ehitusplokkide saadavusega. Kui muidu olid tarneajad kaks-kolm päeva, siis täna on need veninud kahe-kolme nädala peale,” rääkis Eike Tubli-Müür.

Lisaks kõnniteekivid, puitmaterjal, metalltooted, näiteks armatuurvõrk. Viimasest küll otsesest puudust pole, kuid hinnad on teinud suure hüppe. OSB- plaatide saadavus on pea olematu, keegi ei oska isegi tarneaega öelda.

Loe edasi SIIT
Allikas. Err.ee
Jaga
Back to top button