Uudised

Eestlastel läheb hästi, kuna palk on Ida-Euroopa üks kõrgemaid.

Ilusaid uudiseid Eesti majandusest tuleb viimasel ajal kui Vändrast saelaudu. Üks ütleb, et majandus kasvab rekordkiirusel, teine, et oleme juba Hispaaniast mööda pannud.

Kui majandusnäitajad võivad tavainimesele tihti segaseks jääda, siis ühest asjast saavad kõik aru. Mõistagi on selleks palk ja veel täpsemalt netopalk ehk see summa, mis iga kuu pangaarvele saabub. Ka selles valdkonnas on häid uudiseid, Eesti on juba möödunud või möödumas Ida-Euroopa seni kõige jõukamast riigist Sloveeniast ja kinni püüdnud või vähemalt kinni püüdmas Portugali.

Eestlaste palk kasvab hoogsalt

Eurostati andmetel läheb eestlastel palgapäeval järjest paremini. Graafikus on ära toodud kahe peremudeli netopalk eri riikides. Esimene on kahe töötava vanema ja kahe lapsega pere, kus mõlemad vanemad teenivad keskmist palka. Teine on üksik lasteta inimene, kes teenib 50% keskmisest palgast.

Netopalk tähendab sissetulekut peale makse ehk summat, mis lõpuks inimese pangaarvele jõuab. Lastega perede puhul on Eurostat juurde lisanud ka peretoetuste mõju.

Aastatel 2011-2020 kasvas kahelapselise pere sissetulek 1000 eurot ja jõudis 2500 euroni kuus. See on rohkem kui üheski teises Ida-Euroopa riigis ning natuke rohkem kui samasugune pere saab kätte Portugalis.

Loe edasi SIIT
Allikas: epl.delfi.ee

Jaga
Back to top button