Monday , 25 October 2021
pound euro exchange rate brexit news dollar gbp latest 899653

Eestlastel läheb hästi, kuna palk on Ida-Euroopa üks kõrgemaid.

Ilusaid uudiseid Eesti majandusest tuleb viimasel ajal kui Vändrast saelaudu. Üks ütleb, et majandus kasvab rekordkiirusel, teine, et oleme juba Hispaaniast mööda pannud.

Kui majandusnäitajad võivad tavainimesele tihti segaseks jääda, siis ühest asjast saavad kõik aru. Mõistagi on selleks palk ja veel täpsemalt netopalk ehk see summa, mis iga kuu pangaarvele saabub. Ka selles valdkonnas on häid uudiseid, Eesti on juba möödunud või möödumas Ida-Euroopa seni kõige jõukamast riigist Sloveeniast ja kinni püüdnud või vähemalt kinni püüdmas Portugali.

Eestlaste palk kasvab hoogsalt

Eurostati andmetel läheb eestlastel palgapäeval järjest paremini. Graafikus on ära toodud kahe peremudeli netopalk eri riikides. Esimene on kahe töötava vanema ja kahe lapsega pere, kus mõlemad vanemad teenivad keskmist palka. Teine on üksik lasteta inimene, kes teenib 50% keskmisest palgast.

Netopalk tähendab sissetulekut peale makse ehk summat, mis lõpuks inimese pangaarvele jõuab. Lastega perede puhul on Eurostat juurde lisanud ka peretoetuste mõju.

Aastatel 2011-2020 kasvas kahelapselise pere sissetulek 1000 eurot ja jõudis 2500 euroni kuus. See on rohkem kui üheski teises Ida-Euroopa riigis ning natuke rohkem kui samasugune pere saab kätte Portugalis.

Loe edasi SIIT
Allikas: epl.delfi.ee

Jaga

Vaata ka:

kaja kallas 90185653 1

Kallas: EKRE võiks kutsuda oma toetajad üles kaitsesüsti saama

Peaminister Kaja Kallas kutsus esmaspäeval riigikogu sotsiaalkomisjoni ees esinedes ka Eesti Konservatiivset Erakonda (EKRE) pöörduma …

doctor g23493b025 640

Arstide liit: senise leebe manitsemise asemel tuleb rikkujaid karistada

Eesti Arstide Liidu teatel on praegune koroonalaine varasematest tugevam, pikem ja tervishoiusüsteemile raskem, vaktsineerimine on ainus …

doctor g71635bb6a 640

Kaja Kallas: meditsiinitöötajad ei ole nõus enam COVIDi osakondades töötama

“Eesti meditsiinisüsteemil on praegu raske hetk, mille ületamiseks nad vajavad toetust ja töörahu. Riigikogus valitseb …

girl g5db3c0ada 640

Leitud: Politsei palub abi Märjamaa vallas Sipa külas kadunuks jäänud 81-aastase Arvi leidmisel

Politsei palub abi Märjamaa vallas Sipa külas kadunuks jäänud 81- aastase Arvi leidmisel. Teatame kahetsusega, …