Uudised

Eestlased reisivad taas aktiivselt välisriikidesse

Kui viimase poole aasta jooksul käis välisriigis 25 protsenti Eesti inimestest, siis eelnenud poolaasta jooksul tegi seda kuus protsenti inimestest ning ka sel sügisel kavatsetakse aktiivselt reisida, selgus If Kindlustuse läbiviidud uuringust.

Viimasel poolaastal käisid Eesti inimesed kõige sagedamini puhkusereisil Eestis, seda tegi lausa 30 protsenti vastanutest. Naaberriikides käis puhkamas 12 protsenti vastanutest, teistes Euroopa riikides 17 protsenti ja väljaspool Euroopat kuus protsenti vastanutest, vahendab BNS.

If Kindlustuse isikukindlustuse tootejuhi Kairit Luhti sõnul on viimane poolaasta reisimise vaates olnud lihtsam kui sellele eelnenud periood. Möödunud talvel ja kevadel oli inimestel raske leida sihtkohti, kuhu vabalt reisida lubati.

„Mõistagi reisitakse suvel üldse aktiivsemalt, aga võrreldes eelmiste perioodidega on reisijate huvi ja reiside arv märkimisväärselt kasvanud,“ selgitas Luht.

Uuringus küsiti ka seda, kas inimesed kavatsevad sel sügisel kuhugi reisida, olgu siis kodu- või välismaal. Kümme protsenti vastajatest võtab ette reisi kodumaal, 14 protsenti plaanib külastada välisriike, 21 protsenti ei ole veel otsustanud ja 55 protsenti Eesti inimestest lähiajal puhkuseplaane ei tee.

„Vastustest on märgata, et kõige enam plaanivad puhkusereise välisriikidesse inimesed, kes elavad Põhja-Eestis ja kellel on kõrgem sissetulek. Koguni 19 protsenti Põhja-Eesti inimestest vastas, et nad soovivad välisriiki puhkama minna, Ida-Eestis oli selliseid vastajaid neli protsenti,“ mainis Luht.

Kui võrrelda Eesti elanikke lõunanaabritega, siis ka 14 protsenti Läti inimestest soovib sel sügisel puhkuse eesmärgil välisriike külastada, Leedus vastas nii kümme protsenti inimestest. Reisikindlustust kasutavad lõunanaabrid Eestist veelgi vähem: kui Eestis otsustab reisikindlustuse kasuks 63 protsenti reisijatest, siis Leedus 54 ja Lätis ainult 50 protsenti vastanutest.

If Kindlustuse poolt 18.-22. oktoobrini Eestis, Lätis ja Leedus läbi viidud uuringus osales pisut rohkem kui 1000 inimest igast riigist.

Jaga
Back to top button