Uudised

Eestlased on annetanud Ukraina toetuseks ligi kuus miljonit eurot

Reede pärastlõunase seisuga oli Eestis kogutud suuremate organisatsioonide kaudu Ukraina toetuseks juba 5,9 miljonit eurot annetusi. Kuna lisaks tegutseb veel rida väiksemaid heategevusprojekte, on kogu eestlaste toetus ilmselt suuremgi ning kasvab üha.

Algatuse “Ukraina heaks!” alla on koondunud kolm erinevat mittetulundusühingut ehk Eesti Pagulasabi, Mondo ja Ukraina Kultuurikeskus. Lisaks tegelevad eraldi suuremate annetuskampaaniatega ka Eesti Punane Rist ja Riigikaitse Edendamise sihtasutus.

Reedese seisuga olid need viis organisatsiooni kogunud annetustena kokku juba 5,9 miljonit eurot ning sellele oli oodata lisa. Näiteks oli reede pärastlõunaks Punasel Ristil teada, et ühelt ettevõttelt on lisandumas veel miljon eurot.

Eesti Punase Risti kommunikatsiooni- ja turundusjuhi Liis Ehrmingeri sõnul jätkub rahaliste annetuste kogumine, kuid esemete annetamises peab Eesti Punane Rist alates reede õhtust pausi ning ootab, et kogumispunktide pidajad nüüd kraami hiljemalt esmaspäevaks Punase Risti ladudesse ära tooksid.

Loe edasi SIIT
Allikas. Err.ee

Jaga
Back to top button