Neljapäev , 25 aprill 2024
Erakorralised uudised
minuaeg.com uudised
www.minuaeg.com

Eestit külastab täna Ukraina peaminister Denõss Šmõhal

Ukraina peaminister Denõss Šmõhal viibib täna Eestis ametlikul visiidil ja kohtub president Alar Karise, peaminister Kaja Kallase, ning Riigikogu esimehe Lauri Hussariga. Samuti esineb Šmõhal kõnega Tallinna Tehnikaülikoolis.

Peaminister Kaja Kallas ja Ukraina peaminister Denõss Šmõhal arutavad kohtumisel Ukraina igakülgset toetamist, sealhulgas Ukraina ülesehitamisega seonduvat. Kõneldakse ka Venemaa külmutatud varade kasutuselevõtu, vastutusele võtmise ja sanktsioonide teemal. Samuti arutatakse Ukraina teed Euroopa Liitu ja NATOsse.

Peaminister Kallas ütles enne kohtumist Ukraina peaministri Šmõhaliga, et peame jätkama Ukraina sõjalist, majanduslikku ja poliitilist toetamist. „Me usume Ukraina võitu ja sellesse, et kurjus on võimalik alistada,” sõnas Kallas. Lisaks sõjalisele abile tuleb meil juba praegu hakata mõtlema Ukraina ülesehitamisele.

Samuti rõhutas peaminister, et praegu on otsustavad ajad ja peame fookust Ukraina toetamisel teadlikult hoidma. „Me ei tohi lasta oma tähelepanu hajutada sisepoliitilistel küsimustel, eriti seoses eesootavate valimistega Euroopas ja kaugemal. Kui Venemaa agressioon Ukrainas end ära tasub, leiame kõik end palju ohtlikumast maailmast,“ märkis ta.

Vaata ka:

juripaev.jpg

Täna on JÜRIPÄEV 23 aprill

Jüripäeva nimetus märgib kirikukalendris püha Jüri (Georgi) surmapäeva. Pühapiltidel sümboliseerib püha Jüri lohetapjana ristiusu võitu

ingel

Ingli sõnum teisipäevaks, 23. aprilliks 2024

Usalda oma intuitsiooni ja lase sellel sind juhtida. Täna on päev, mil sinu inglid eriti

error: Sisu on kaitstud!