Erakorralised uudised
Dominique Laboureix

Eestit külastab Euroopa ühtse kriisilahendusnõukogu juht Dominique Laboureix

16. ja 17. novembril viibivad Eestis Euroopa ühtse kriisilahendusnõukogu (SRB) juhatuse esimees Dominique Laboureix, juhatuse liige Tuija Taos ning kriisilahenduse planeerimise osakonna juhataja Jose Manuel Panero Rivas. Kahepäevase visiidi käigus kohtutakse Finantsinspektsiooni ja Tagatisfondi juhtide, Eesti Panga presidendi, rahandusministri ning Eesti Pangaliitu kuuluvate pankade esindajatega. 

Kohtumistel keskendutakse Eesti panganduse hetkeolukorrale, regulatiivsetele ja järelevalvelistele arengutele ning kriisilahenduse planeerimisele. Ühtse kriisilahendusnõukogu esimees annab ülevaate nõukogu tegevuse prioriteetidest.

„Finantskriisi ajal pidasid Eesti pangad hästi vastu, nende päästmiseks ei pidanud ühiskond kulutama sentigi. Tugeva panganduse nurgakiviks on ka selge ja toimiv kriisilahenduse raamistik. Seetõttu on Eesti alati toetanud euroala ühtset kriisilahenduse mehhanismi ja tänasel päeval osaleb Eesti ka aktiivselt SRB töös,” ütles Finantsinspektsiooni juhatuse esimees Kilvar Kessler. 

SRB esimees Dominique Laboureix lisas, et tal on väga hea meel külastada Tallinna ning aidata sellega tugevdada koostööd SRB ja Eesti asutuste vahel. „Meie kõigi huvides on teha koostööd ja tagada finantsstabiilsus ilma, et see Eesti maksumaksja jaoks midagi maksma läheks. Stabiilsuse tagamine on pidev töö. Mul on hea meel saada vahetu ülevaade Eesti pangandusturu väljakutsetest ja eripäradest,“ ütles Laboureix.

Ühtne kriisilahendusnõukogu alustas tööd 2015. aasta märtsis, koordineerides euroala riikide kriisilahendusasutuste tööd. Ühtse kriisilahendusnõukogu ülesanne on tagada raskustesse sattunud pankade saneerimine minimaalse mõjuga reaalmajandusele ja rahandusele nii euroala riikides kui ka väljaspool seda. Eestis täidab kriisilahendusasutuse ülesandeid Finantsinspektsioon.

Vaata ka:

ILM

ILM: Pühapäev 16.06 – Vähese ja vahelduva pilvisusega ilm, sooja kuni +24°C.

Öösel: Vähese ja vahelduva pilvisusega ilm. Saartel sajab kohati hoovihma. Paiguti võib tekkida udu. Puhub

horoskoop minuaeg.com

Tähemärgid, kes on sunnitud tõele vastu astuma (heas või halvas) pühapäeval 16.24 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill): Jäärad võivad täna seista silmitsi reaalsusega, mis puudutab nende