Kolmapäev , 24 aprill 2024
Erakorralised uudised

Eestisse on saabunud 30 255 Ukraina sõjapõgenikku

Alates sõja puhkemisest on Eestisse saabunud 30 255 Ukraina sõjapõgenikku, kellest enam kui 35 protsenti on lapsed. Ligi 20 000 põgenikest on saanud ajutise kaitse ehk aastase elamisloa.

Neljapäeval saabus Eestisse 675 sõjapõgenikku (sh 168 last), kellest 378 olid transiidil ehk soovivad siit edasi liikuda.

Kokku on Eesti alates 27. veebruarist vastu võtnud 30 255 Ukraina sõjapõgenikku. Ajutise kaitse taotlusi on kokku registreeritud 19 893 inimesele.

Majutuskohtades on kokku 5302 inimest, nendest lapsi 1847.

Elamisloa saamiseks enam järjekorda ei ole ning soovi korral saab juba tehtud broneeringu ettepoole tõsta, märkis politsei.

Ajutise kaitse eesmärk on tagada Ukraina põgenikele ja nende pereliikmetele sarnased õigused nagu teistel Eesti elanikel.

“Selleks, et anda elamislube välja võimalikult kiiresti, avasime PPA teenindused ka õhtutel ja nädalavahetustel, koolitasime selleks välja terve hulga politseitöötajaid, kes igapäevaselt tegelevad muude valdkondadega. Samuti töötasid viimase kuu vältel suuremates sõjapõgenike majutuskohtades mobiilsed menetluspunktid,” rääkis hädaolukorra ühendstaabi juht Egert Belitšev.

Ajutise kaitse saamiseks on aprilli ja maikuusse aja broneerinud veel ligi 2000 Ukraina kodanikku ja nende pereliiget.

“Kui need inimesed soovivad ajutist elamisluba taotleda varem, soovitame praeguse broneeringu tühistada ning teha uus broneering varasemale ajale. Püüame nende inimestega ka otse ühendust võtta ja seda võimalust pakkuda,” rääkis Belitšev.

Err.ee

Vaata ka:

minuaeg.com uudised

NB! Internetis müüdavad isetehtud sõidukite numbrimärgid on ebaseaduslikud

Transpordiametini on üha enam jõudnud infot liikluses olevatest sõidukitest, millel kasutatakse keelatud numbrimärke. Samuti on

minuaeg.com uudised

Tiibeti toetusrühm külastab ametlikul visiidil dalai-laamat

Riigikogu Tiibeti toetusühma delegatsioon kohtub Indias Dharhamsalas dalai-laama Tenzin Gyatso, Tiibeti eksiilvalitsuse ning tiibetlaste pagulaskogukonnaga. 

error: Sisu on kaitstud!