Kolmapäev , 24 aprill 2024
Erakorralised uudised
unnamed 1

Eestis on 66 küla, kus ei ela ühtegi inimest.

Mis juhtus 2021. aastal Eesti külade, alevike ja linnade rahvaarvuga? Seitse küla kaotasid rahvastikuregistri järgi oma viimase elaniku, täpselt sama paljud ärkasid taas elule. Vaata kaartidelt, kuidas kasvas või kahanes rahvastik sinu kodukandis. Millised asulad kaotasid ja võitsid enam?

Rahvastikuregistri järgi elas tänavu 1. jaanuaril Eestis 1 340 054 inimest, neist 1 334 934 juhul on elukoht teada asustusüksuse täpsusega. Asustusüksused on külad, alevikud, alevid, linnad ning suuremate linnade puhul linnaosad, kokku 4713 tükki. Aasta varem elas Eestis inimesi 1 339 293 ja neist 1 334 237 olid end registrisse kandnud asustusüksuse täpsusega.

Inimtühjaks jäid mullu Lõupõllu (Saaremaal), Rumba (Pärnumaal), Lahe (Tartumaal) ning neli küla Võrumaal: Muna, Kossa, Saagrimäe ja Vorstimäe. Seitse varem inimtühja küla on aga nüüdseks asustatud, sealhulgas Näsuvere (Järvamaal), Kõveri (Pärnumaal), Hüti (Hiiumaal), Järsi (Lääne-Virumaal) ning Võrumaal kolm küla –Laossaarõ, Käpa ja Tsilgutaja

Loe pikemalt edasi SIIT
Allikas. Õhtuleht

Vaata ka:

minuaeg.com uudised

NB! Internetis müüdavad isetehtud sõidukite numbrimärgid on ebaseaduslikud

Transpordiametini on üha enam jõudnud infot liikluses olevatest sõidukitest, millel kasutatakse keelatud numbrimärke. Samuti on

minuaeg.com uudised

Tiibeti toetusrühm külastab ametlikul visiidil dalai-laamat

Riigikogu Tiibeti toetusühma delegatsioon kohtub Indias Dharhamsalas dalai-laama Tenzin Gyatso, Tiibeti eksiilvalitsuse ning tiibetlaste pagulaskogukonnaga. 

error: Sisu on kaitstud!