Pfizeri ja BioNTechi koroonavaktsiin

Eestis katsetati massvaktsineerimist

Sel nädalal katsetatakse nii digiregistratuuri võimekust kui ka massilist vaktsineerimist suurtes keskustes üle Eesti. Mõni eakam vaktsiinisoovija ei pidanud paljuks süsti saamiseks teise maakonda sõita.

 

Eesti on jagatud kolme piirkonda ja igal nädalal on ühe kandi tohtritel võimalik endale vaktsiine tellida. Reede hommikul aga algas vaktsiinide laialivedu üle Eesti, et laupäeval oleks võimalik testida massvakstineerimist keskustes, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

 

 

Vaktsineerimisaeg tuli kirja panna digiregistratuuris ning süsti järgi võis minna ka teise maakonda.

“Arvuti näitas, et pole ühtegi aega üle terve Eesti, aga siis paari tunni pärast selgus, et Ida-Virumaal on ja kohe saab valida, üks kümme aega oli Kohtla-Järvele ja ega olnud midagi mõtelda, kohe siia,” rääkis rakverelane Raivo Riim.

 

 

Alles hiljem sai Riim teada, et ka tema kodulinnas Rakveres olla neljapäeva õhtul mõned vaktsineerimisajad vabanenud. Oma perearstilt poleks Riim ilmselt niipea vaktsineerimiskutset saanud.

“Helistasin paar päeva tagasi, et kas vabatahtlikke ei ole vaja, ma tulen kohe kui vaba aeg on ja ütles perearst, et me teeme alles 80+ inimestele ja meil on 30 doosi ja 100 inimest ootab,” rääkis Riim.

Loe edasi SIIT

Allikas: Err.ee

Vaata ka:

horoskoop

Horoskoop – Teisipäev 28 mai 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill): Täna on hea päev, et alustada uusi projekte või

euroopa liit

Komisjonid keskenduvad avalikul istungil Eesti huvidele Euroopa Liidu järgmises eelarves

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjon ja rahanduskomisjon arutavad täna kell 13.30 algaval avalikul istungil, millised