Monday , 25 October 2021
Narva castle 2008

Eestimaa sügispealinnaks sai Narva

Sügise algust tervitati Narvas linnaorkestri muusika saatel. Ühtlasi tähistati kauni kontserdiga ka Narvale sügispealinna tiitli üle andmist. 
Narva linnapea Ants Liimets rõõmustas küll selle üle, et nüüd on sügispealinn kolinud meie piirilinna, kuid samas tunnistas, et ilma päris pealinnata narvakad siiski hakkama ei saa.

“Paraku on nii, et Tallinn on peaaegu 1/3 Eesti vabariiki,” lausus ta. “Narval on kõige suurem abi Tallinnast, kui me käime Tallinnas õppimas. Kas erialasid õppimas või täiendamas või koolitusel.  See on meie peamine huvi Tallinna vastu. Teine on see, et kõik liiklustransport, mis ühendab meid välismaaga, on ju rohkem Tallinnas kui Narvas. Nii et me peame Tallinna külastama.”

Tallinna linna poolt oli  abilinnapea Vadim Belobrovtsev sügise alguse kingitusena kaasa toonud Tallinna linnamesilaste mee varudega täidetud meepurgid.  Tervisliku meega sai sügispealinna tiitel ka sisse õnnistatud.
Vadim Belobrovtsevi sõnul on aastaaja põhise pealinna tiitli  traditsioon igati tore ning aitab linnadel end paremini tutvustada: “Ma arvan, et see kindlasti tõstab ka inimeste arvu, kes hakkavad ühe või teise linna vastu huvi tundma. Ja loodetavasti toob juurde turiste. Kas Eesti siseturiste või välismaalt. Kui sa ütled näiteks, et meie oleme Eesti pealinn ja siis öeldakse, et oodake Eesti pealinn on ju Tallinn, siis öeldakse, et jah, aga meil on siin oma lugu, mis on sellega seotud. Ja me oleme näiteks, kas siis Eesti sügispealinn või siis Eesti talvepealinn.”

Narvakat ise ootavad kõiki eestimaalasi lähikuudel külla, et üheskoos nautida värvikirevaid, kaunei ja tegusaid hetki sügispealinnas.

Jaga

Vaata ka:

kaja kallas 90185653 1

Kallas: EKRE võiks kutsuda oma toetajad üles kaitsesüsti saama

Peaminister Kaja Kallas kutsus esmaspäeval riigikogu sotsiaalkomisjoni ees esinedes ka Eesti Konservatiivset Erakonda (EKRE) pöörduma …

doctor g23493b025 640

Arstide liit: senise leebe manitsemise asemel tuleb rikkujaid karistada

Eesti Arstide Liidu teatel on praegune koroonalaine varasematest tugevam, pikem ja tervishoiusüsteemile raskem, vaktsineerimine on ainus …

doctor g71635bb6a 640

Kaja Kallas: meditsiinitöötajad ei ole nõus enam COVIDi osakondades töötama

“Eesti meditsiinisüsteemil on praegu raske hetk, mille ületamiseks nad vajavad toetust ja töörahu. Riigikogus valitseb …

girl g5db3c0ada 640

Leitud: Politsei palub abi Märjamaa vallas Sipa külas kadunuks jäänud 81-aastase Arvi leidmisel

Politsei palub abi Märjamaa vallas Sipa külas kadunuks jäänud 81- aastase Arvi leidmisel. Teatame kahetsusega, …