Friday , 24 September 2021
vaktsiin

Eestil jääb kahjuks vaktsineerimiseesmärk saavutamata.

Eesti ei suuda täita endale võetud eesmärki vakstineerida 22. septembriks ühe doosiga vähemalt 70 protsenti täiskasvanutest. Kuigi püstitatud eesmärgi täitmiseks on vaja vaktsineerida veel vaid viis protsenti täiskasvanutest, käib see Eestile üle jõu ka septembri lõpuks.
Kümne päeva pärast peaks Eestis olema 70 protsenti täiskasvanutest vaktsineeritud. Nüüdseks on selge, et seda eesmärki Eesti täita ei suuda. Õigupoolest on soovitud tase üsna lähedal, sest pühapäevahommikuse seisuga oli oma esimese süsti saanud juba 65,5 protsenti täiskasvanutest.

“Kui tõesti vaadata eelnevate nädalate vaktsineerimise tempot, mis on ilmselgelt aeglustunud, siis me prognoosime, et esimeseks tähtajaks 22. septembril me saavutame täiskasvanute esimese doosiga hõlmatuse ca 67 protsendi ligi,” tõdes haigekassa juhatuse liige Maivi Parv. “Ka septembri lõpuks me tõenäoliselt selleni ei jõua. Meil on vaja 70 protsendi saavutamiseks vaktsineerida üle 50 000 täiskasvanu.”

Hiiu- ja Tartumaal on plaan juba täidetud ja isegi ületatud, väga lähedal on eesmärgile mulgid. Kõige suuremad murelapsed on lisaks Ida-Virumaal ka Võru- ja Valgamaa, kus vakstineerimise tase ei küündi 60 protsendini.

“Eelmisel nädalal me saime rahule jääda Harjumaaga, saime rahule jääda ka Ida-Virumaaga, kus see oli keskmisest kiirem. Kus olid vajajäämised, olid näiteks Pärnu-, Järva-, Läänemaa,” loetles Parv.

Kui vaktsineerimisvõimalusi on üle Eesti Parve kinnitusel palju, siis probleemiks on kujunenud inimeste vaktsiinipelgus.

“Päris paljud inimesed ei karda süsti, nad kardavad neid kõrvalmõjusid. Kuskilt kuulsid, et sellel inimesel või teisel midagi juhtus. Aga kui nad küsivad, me alati heameelega vastame. Kõige sagedam küsimus on tromboosiriski kohta,” kirjeldas Lääne-Tallinna keskhaigla vaktsineerija Anstassia Jasevitš.

Jaga

Vaata ka:

vaktsiin

Koroonavaktsiini eesmärk on, et me oleksime tervemad ja õnnelikumad.

„Maailmas tehakse uuringuid ja ma kuulsin eelmisel nädalal Ameerika ekspertide diskussioonist, et tõenäoselt tuleb laste …

reovesiminuaeg

Reoveeuuring ennustab nakatunute arvu kasvu Põhja-Eestis

Tartu Ülikooli juhitava reoveeuuringu sellenädalased tulemused näitavad koroonaviiruse koguse kasvu. Eelmiste nädalatega võrreldes on kasv …

13074736t1hd2da

24.09 Ööpäevaga tuvastati 548 uut covid-19 haiget, suri 4 koroonaviirusega nakatunud inimest.

24. septembri hommikuse seisuga vajab sümptomaatilise COVID-19 tõttu haiglaravi 141 inimest. Kokku on haiglas 169 …

rase

Ülevaade paratsetamooli võimalikule loodete arengut kahjustavale mõjule.

Neljapäeval avaldas rahvusvaheline teadlasrühm ülevaate, kus osutab paratsetamooli võimalikule loodete arengut kahjustavale mõjule. Siiski pole …