Sunday , 19 September 2021
afganistaan
afganistaan

Eesti toetab Afganistani humanitaarkriisi leevendamist 50 000 euroga

Välisminister Eva-Maria Liimets teatas täna, 13. septembril Genfis toimunud kõrgetasemelisel Afganistani-teemalisel kohtumisel Eesti plaanist toetada Afganistani humanitaarkriisi leevendamist 50 000 euroga Rahvusvahelise Punase Risti Komitee kaudu.
Liimets rõhutas kohtumisel tehtud videosõnavõtus, et humanitaarkatastroofi äärel oleva Afganistani inimeste abistamiseks tuleb rahvusvahelisel kogukonnal ühiselt pingutada. „Esmatähtis on, et humanitaarabi andmine jätkuks takistusteta ning riigi elanike põhivajadused tervise, peavarju ja toiduabi vallas oleksid tagatud,“ ütles välisminister.

Seetõttu on Eesti otsustanud eraldada Rahvusvahelisele Punase Risti Komiteele 50 000 eurot Afganistani humanitaarkriisi leevendamiseks. Liimets kinnitas, et otsime ka edaspidi võimalusi abi vajavate Afganistani elanike toetamiseks rahvusvaheliste organisatsioonide kaudu.

Välisminister rõhutas, et rahu ja stabiilsus Afganistanis on võtmetähtsusega. „Afganistani ühiskondliku arengu ja inimeste heaolu nimel on äärmiselt oluline, et naistel oleks võimalik ühiskonnaelus aktiivselt osaleda, tüdrukutel hariduse omandamist jätkata ning vähemusgruppide õigused oleksid tagatud,“ märkis ta. Seetõttu saab välisministri sõnul koostöö Afganistani tulevase valitsusega olla rangelt tingimuslik ja sõltub eelkõige Talibani valmisolekust tagada kõigile riigi elanikele inimõigused ja turvaline elukeskkond.
Tänane kõrgetasemeline Afganistani-teemaline üritus toimus ÜRO peasekretäri António Guterrese juhtimisel ning selle korraldas ÜRO humanitaarasjade koordinatsioonibüroo (OCHA). Võimuvahetus Afganistanis on riigi pikaajalist humanitaarkriisi veelgi võimendanud ning tähelepanu vajavad üle kolme miljoni sisepõgeniku, äärmuslik põud ja uus COVID-19 nakkuspuhang. Talibani võimuletulekuga on lisandunud kümneid tuhandeid kodudest põgenenud inimesi, neist 80% on ÜRO andmetel naised ja lapsed

Jaga

Vaata ka:

ILM EESTIS 455x300 1

ILM: Pühapäev 19.09 – Sajuta ilm, õhutemperatuur on -2 ..+12°C.

Öösel: Vähese ja vahelduva pilvisusega sajuta ilm. Puhub ida- ja kirdetuul 3-9, rannikul kuni 11, …

kohus

28-aastane Erik, Pärnu maakohtus: Ma tunnistan üles, et tapsin oma EMA !

28aastase Eriku süüasja on Pärnu maakohtu Kuninga tänava kohtumajas läinud suvel juba mitmel päeval arutatud. …

pilt

PALUN JAGA! Politsei otsib Tartus kadunud 80-aastast Olegi

Politsei palub inimeste kaasabi selgitamaks Tartus kadunud 80-aastase Olegi asukohta. 80-aastane Oleg läks täna 9.30 …

F Politsei 2

LEITUD: 13-aastane Jutta läks ise koju tagasi.

Reede õhtul Tallinnas kadunud 13-aastane Jutta Amalia ilmus enne südaööd ise koju tagasi. Politsei kinnitusel …