Wednesday , 1 December 2021
covid scaled

Eesti teadlased tutvustavad koroonaviirusega seotud uuringuid

Eesti teadlased tutvustavad 22. ja 23. septembril oma uuringuid, mille eesmärk on lahendada koroonaviirusest tingitud probleeme.
14 uuringu käigus töötatakse välja näiteks uudne viirusevastane pinnakate, haiglarobot ja tõhusamad näomaskid. Teadlaste Öö festivali raames toimuvatel üritustel Proto avastustehases ja Ahhaa teaduskeskuses tutvustatakse teadustöid viies erinevas teemavaldkonnas. Tartu Ülikooli, Tallinna Tehnikaülikooli, Eesti Maaülikooli ja KBFI teadlased töötavad välja tõhusamaid  näomaske, uudseid loodussõbralikke koostisaineid viirusevastaste katete, puhastusvahendite ja tavatoodete jaoks. Ka otsitakse lahendusi, kuidas puhastada siseõhku respiratoorsetest viirustest ja muuta raskesti töödeldavad pinnad viirusevastaseks. Lisaks on loomisel uus patsiendiküsimustik, andmeanalüütiline tööriist viiruse levimiskiiruse prognoosimiseks ning  robotid, mis aitaksid vähendada tervishoiutöötajate töökoormust ja nakkusriski.

Projekte toetab Eesti Teadusagentuur ning need said alguse 2020. aastal, mil Teadusagentuur viis läbi erakorralise taotlusvooru, leidmaks lahendusi COVID-19 teemalistele probleemidele. Projektid algasid 2020. aastal ja lõpevad 2021. aasta lõpuks.

“Kellaviietee teadlasega” toimub 22. septembril Tallinnas PROTO avastustehases ja 23. septembril Tartus Ahhaa teaduskeskuses. Üritused on kõigile tasuta, oodatud on kõik suured ja väikesed huvilised, nii suured kui väikesed.

Oma uurimusi tutvustavad Tallinnas Proto avastuskeskuses Jaan Kalda, Vitali Sõritski, Jarek Kurnitski, Indrek Reile, Rando Tuvikene, Pavel Starkov, Yevgen Karpichev, Martin Rebane, Innar Liiv, Kaarel Soots, Olesja Bondarenko ja Meelis Kubo.
Tartu Ahhaa teaduskeskuse kohvikus Newton tutvustavad oma uurimusi Angela Ivask, Erwan Yann Rauwel, Tavo Romann, Arun Kumar Singh, Enn Lust, Indrek Jõgi ja Kadri Suija.

Üritusel palutakse esitada tõendi vaktsineerimise, COVID-19 haiguse läbipõdemise või negatiivse testitulemuse kohta.

Jaga

Vaata ka:

euroopa liit

Euroopa Komisjoni president: Euroopa Liit peaks arutama kohustuslikku vaktsineerimist kogu Euroopas.

Euroopa Liit peaks arutama, kas koroonaviiruse praeguse nakatumislaine vastu võitlemiseks oleks vaja kohustuslikku vaktsineerimist, teatas …

terviseamet

OLULINE: Terviseamet prognoosib aasta lõpuks rohelise riskitasemeni jõudmist

Terviseamet prognoosib epiidülevaates koroonaviirusega nakatumiste languse jätku, mis võiks jõuludeks viia rohelise riskitaseme piirimaile. Nakatumiskordaja …

Synlab

OLULINE: Synlabi kasum kasvas tänu koroonatestimistele 539 protsenti.

Synlab on olnud koroonatestimises esinumber, kes on võitnud eelmisel aastal korduvalt ka riigihankeid. Ettevõtte kasum …

GettyImages 1288307414

Maailma Arstide Liidu juht: Koroona pandeemiast päästab ainult üldine kohustuslik vaktsineerimine KÕIGILE!

Maailma Arstide Liidu eesistuja Frank Ulrich Montgomery sõnas uuest viirusetüvest rääkides, et järgnevate viirustüvede vältimiseks …