Tuesday , 26 January 2021

Eesti suusatajaid aidanud dopinguarstile nõutakse pikka vangistust

2019. aasta veebruaris Seefeldis toimunud Põhja-suusaalade MM-ilt alguse saanud dopingusaaga peategelasele Mark Schmidtile, kes pakkus illegaalset abi ka Eesti suusakoondise endisele peatreenerile Mati Alaverile ja Eesti suusatajatele, nõutakse pikka vangistust, kirjutab Postimees.

 

 

Müncheni kohtumajas loetakse reeeel ette dopinguarst Mark Schmidti karistus. Sealne prokuratuur nõuab dopingutohtrile viie ja poole aasta pikkust vanglakaristust ning viie aasta pikkust erialast tegutsemiskeeldu. «On teada, et süüdistatav aitas vahemikus 2013 – 2019 vähemalt 12 sportlasel erinevate keerukate meetodite abil kasutada dopingut umbes 100 puhul,» vahendas Eurosport prokurör Kai Gräbergi sõnu.

 

 

Schmidti advokaadid seevastu soovivad oma kliendi vabastamist. Nende hinnangul jääks õiglane karistus kolme aasta kanti, millest suurema osa on Schmidt eeluurimise ajal juba ära kandnud.

 

 

Ülejäänud aeg tuleks dopinguarsti kaitsjate sõnul muuta tingimisi täitmiseks, ning oma kaitsekõnes rõhuti enim väitele, et «kuna puhast sporti pole niikuinii olemas», on vale dopingu eest kriminaalkorras karistusi määrata. Lisaks on nende silmis positiivne, et sportlastel oli kogu aeg kasutada niivõrd kogenud ja haritud arsti tugi.

 

 

Seetõttu pole Schmidti esindajad päri ka prokuratuuri nõutava erialase ametikeeluga. «Ühtegi meditsiini põhimõtete rikkumist pole toiminud,» põhjendas advokaat Alexander Dann.

Schmidt võeti Saksa võimude poolt vahi alla veidi pärast 2019. aasta veebruaris Seefelfi MM-i. Tema vahendatud teenuseid kasutasid Eesti suusatajatest Karel Tammjärv, Andreas Veerpalu ja Algo Kärp, kes kõik said dopingutohtri kontakti Mati Alaveri käest. Lisaks oli Schmidti tegudest teadlik kahekordne olümpiavõitja Andrus Veerpalu.

Allikas: BNS

Jaga

Vaata ka:

Ott Tänak jätkab Monte Carlos kolmandal kohal

Autoralli MM-hooaja avaetapil Monte Carlos juhib reedese võistluspäeva järel rallit waleslane Elfyn Evans (Toyota), Ott …

Delfi asus toetama Henry Sildarut.

Eesti suurim uudisteportaal Delfi sõlmis koostööleppe Henry Sildaruga.     “Otsustasime Henry Sildarut toetada ja …

Saaremaa õpetajad panevad lapsi joogat tegema

Saaremaa ühisgümnaasiumi pedagoogid võtsid kätte ja viisid ellu oma pikaajalise soovi pakkuda lastele võimalust pinges …

vangla

Jalgpallurite kokaiiniäri võtmetegelane Tauno Laasme jääb vanglasse

Jalgapallurite kokaiiniäri võtmetegelane Tauno Laasme jääb vanglasse, sest riigikohus ei võtnud tema kaitsja kaebust arutusele. …