Kolmapäev , 7 juuni 2023
Erakorralised uudised

Eesti suursaadik Serbias Raul Toomas andis üle volikirja

Eile, 22. mail andis Eesti suursaadik Serbias Raul Toomas üle volikirja Serbia presidendile Aleksandar Vučićile.

Volikirjade üleandmise tseremooniale järgnenud jutuajamises keskendusid suursaadik ja president kahepoolsetele suhetele, digi-, küber- ja majanduskoostöö võimaluste suurendamisele, poliitilisele olukorrale Balkani poolsaarel ning Serbia ühinemisele Euroopa Liiduga.

„Eesti toetab Euroopa Liidu avatud uste põhimõtet ja on alati rõhutanud vajadust viia kandidaatriikide välis- ja julgeolekupoliitika vastavusse Euroopa Liiduga, eriti nüüd, kus Venemaa agressioon Ukrainas on Euroopa julgeolekut silmapaistvalt mõjutanud. Loodame, et Serbia jätkab kindlat liikumist Euroopa Liidu poole ning selleks vajalike reformide vastu võtmist. Oleme neile ka oma nõu ja jõuga abiks,“ sõnas suursaadik. Samuti avaldas suursaadik Toomas kaastunnet mai alguses Serbias aset leidnud tulistamiste pärast.

Suursaadik Raul Toomas on sündinud 11. märtsil 1983. aastal. Ta on lõpetanud Tallinna pedagoogikaülikooli haldusjuhtimise eriala ja omandanud magistrikraadi Tallinna ülikoolis politoloogias. Raul Toomas töötab välisministeeriumis alates 2005. aastast. Ta on töötanud erinevatel ametikohtadel välisministeeriumis, Eesti saatkonnas Budapestis ja Prahas ning Eesti alalises esinduses Euroopa Liidu juures Brüsselis. Aastail 2014–2017 töötas Raul Toomas nõunikuna Kiievi saatkonna ja Bukaresti saatkonna esinduskontoris Chisinaus, aastail 2018–2019 nõunikuna välisministeeriumi Ida-Euroopa ja Kesk-Aasia büroos ning 2019–2022 poliitika planeerimise osakonnas. Raul Toomas on suursaadikuna akrediteeritud lisaks Serbiale ka Põhja-Makedoonias, Montenegros, Bosnia ja Hertsegoviinas ja Ungaris ning resideerib Ungaris Budapestis.

Vaata ka:

Päästjad päästsid täna 6.06 Emajõest kindlast uppumissurmast joobes mehe

Täna, 6. juuni õhtul kell 18.44 teatati häirekeskusele, et Tartus Turu silla lähedal Pika tänava …