Wednesday , 24 July 2024
Erakorralised uudised
auto

Eesti sõidukipargi aastane läbisõit oli 11,9 miljardit kilomeetrit

Transpordiamet hindab igal aastal Eesti sõidukipargi läbisõitude mahtu ning see on aasta-aastalt suurenenud. Eelmisel aastal oli läbisõitude maht 11,9 miljardit kilomeetrit, mis on 2,4% enam kui 2022. aastal, mil Eesti teedel läbiti kokku 11,6 miljardit kilomeetrit.

Viimaste aastate jooksul on läbisõit Eesti maanteedel olnud stabiilselt kasvav, vaid 2020. aastal läbisõit vähenes. Kogu Eesti läbisõidust 54% tehti 2023. aastal riigiteedel ning 46% läbisõidust moodustasid kohalikud maanteed ja tänavad.

Eelmisel aastal suurenes läbisõit peaaegu kõigil põhimaanteedel, kuid suurim kasv oli Tallinna ringteel, 7,3%. Kõrge kasvuga oli ka Ääsmäe–Haapsalu–Rohuküla tee, kus läbisõit kasvas 5,6%. Ainsana põhimaanteedest langes läbisõit Tallinna–Paldiski teel, langus oli 0,8%.

Oluliselt rohkem kui varasematel aastatel, kasvas 2023. aastal kõrvalteede läbisõit, ulatudes kokku 1,6 miljardi kilomeetrini, mis on 6,6% rohkem kui 2022. aastal. Samuti kasvas läbisõit tugimaanteedel, moodustades kokku 1,4 miljonit kilomeetrit, mis on võrreldes aasta varasemaga 3% rohkem.

Enamik läbisõitudest – 72,3% jääb sõiduautode arvele, teine suure läbisõiduga sõidukite liik on veoautod (13,8%) ning kõige väiksema osa läbisõidust moodustavad bussid ja mootorrattad (kokku 2,5%). Tutvu kogu uuringuga SIIN.

Vaata ka:

Blue Breaking News YouTube Channel Art

Valitsus andis Riigikogu ees ametivande

Valitsus andis täna Riigikogu ees ametivande ja astus ametisse. Suulise ametivande andis peaminister Kristen Michal

Blue Breaking News YouTube Channel Art

Transpordiameti ja Politsei- ja Piirivalveameti Pärnu jõe ühisreid tuvastas mitmeid rikkumisi

Transpordiameti väikelaevade üksuse inspektorid tegid koos Politsei- ja Piirivalveameti veepatrulliga eelmisel laupäeval Pärnu jõel ühisreidi