Teisipäev , 16 aprill 2024
Erakorralised uudised
maxx WFRBQ94Xhhc unsplash scaled

Eesti saadab Ukrainale snaiperrelvi ja erivarustust

Valitsus toetas neljapäeval kaitseminister Hanno Pevkuri ettepanekut saata Ukrainale järjekordne sõjalise abi pakett, mis sel korral koosneb muu hulgas snaiperrelvadest ja eriüksuste varustusest.

Eesti uusim abipakett sisaldab poolautomaatseid vintpüsse, snaiperpüsse, sihikuid, binokleid, laskemoona, individuaal- ja erivarustust, patrullpaate ja soojuskaameraid. Lisaks annetatakse meditsiinivarustust. Kokku on sõjalise abi väärtus 494 300 eurot. Varustuse annetamisega ei kannata kaitseväe väljaõppe- ega sõjaajavõimed.

«Eile arutasime koos liitlastega Ramsteini formaadis Ukraina abistamise hetkeseisu ja on selge, et Ukraina toetamisel kusagilt lisaaega võtta ei ole. Meie suur algatus on suunatud Euroopa Liidu ühisele miljoni suurtükimürsu hankimisele, ent jätkata tuleb ka väiksemate, täpselt sihitud abipakettidega. Sellest ka meie tänane otsus suunata seekordne abipakett, jätkuna eelmisele, just eriüksuste varustusele ning snaipritele,» ütles kaitseminister Hanno Pevkur.

loe edasi siit

postimees.ee

Vaata ka:

minuaeg.com uudised

Regionaalminister Madis Kallas lahkub ametist

Regionaalminister Madis Kallas andis täna teada, et lahkub regionaalministri ametist. Kallase volitused ministrina lõppevad täna

ingel

Ingli sõnum – Teisipäev, 16. aprill 2024

Tere tulemast tänase inglisõnumi juurde! Täna toob ingel Metatron teile sõnumi usaldusest ja jumalikust juhatusest.

error: Sisu on kaitstud!