Erakorralised uudised
euroopa liit

Eesti saab ELi solidaarsusfondist ligi 3,6 miljonit eurot pandeemiaga võitlemiseks

 

 

Euroopa Komisjon tegi täna ettepaneku toetada Eli solidaarsusfondi st ligikaudu 530 miljoni EUROGA 17 liikmesriigi ja Kolme liitumisläbirääkimisi pidava Riigi (Austria, Belgia, Eesti, Hispaania, Horvaatia, Iirimaa, Itaalia, Kreeka, Leedu, Luksemburg, Läti, Portugal, Prantsusmaa, Saksamaa, Rumeenia , Tšehhi, Ungari ning Albaania, Montenegro ja Serbia) jõupingutusi võitluses koroonaviirusega. Eesti saab sellest summast 3,6 miljonit eurot. Toetuse eesmärk on katta osa riiklikest kulutustest meditsiini- ja isikukaitsevahenditele, elanikkonna erakorralisele toetamisele ja leviku ennetamisele, seire ja tõrje meetmetele.

 

Ühtekuuluvuspoliitika ja reformide volinik Elisa Ferreira ütles: „ ELi solidaarsusfond on konkreetne näide Euroopa solidaarsuse toimimisest. Alates selle loomisest on see, et miljon miljonit inimeste rasketel aegadel abi ja leevendust. Eelmisel aastal laiendasime selle kohaldamisala nii, et see hõlmab nii suurt tervisega seotud hädaolukordi. Nüüd teemegi ettepanek võtta kasutusele praegused COVID-19 kriisis väga vajalik finantsabi. “

 

Täna näitab abipakett sisaldab ka Saksamaale, Iirimaale, Kreekale, Hispaaniale, Horvaatiale, Ungarile ja Portugalile juba tehtud 132,7 miljonit euro suurust ettemakseid. Üle lihtsalt summa makstakse nimetatud 17 riigile välja pärast seda, kui taotluste põhjalikku hindamist.

 

Järgmised sammud

 

Komisjoni kavandatud rahalise toetuse neid nüüd heaks kiitma Euroopa Parlament ja nõukogu. Selles makstakse toetust esitanud riikidele välja.

 

taust

 

Solidaarsusfond loodi pärast 2002. aasta suve Kesk-Euroopas mõeldud ränki üleujutusi, nende tähtsust ja abi abikõlblikke riike looduskatastroofidele järgnevates hädaolukordades ja päästeoperatsioonides. Aastatel 2002–2020 on sotsiaalfondist eraldatud kokku üle 6,5 miljardi euro 96 katastroofijuhtumi puhul 23 liikmesriigis ja ühes liitumisläbirääkimisi pidavas riigis.

Vaata ka:

armastushorokoopminuaeg.com

Armastuse horoskoop – Esmaspäev 27 mai 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill): Täna on sinu armuelu täis kirge ja spontaansust. Oled

taroskoop minuaeg.com

Taroskoop Esmaspäevaks, 27. Mai 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill) Kaart: Võlurit Tänane päev annab Jäärale jõudu ja motivatsiooni.