Uudised

Eesti panustab Euroopa Liidu solidaarsusprojekti Venemaa eakate ja erivajadustega inimeste abistamiseks

Eesti panustab Euroopa Liidu solidaarsusprojekti Venemaa eakate ja erivajadustega inimeste abistamiseks 15 000 euri

Eesti osaleb Euroopa Liidu ühisprojektis „Euroopa Liidu solidaarsus Venemaa kodanikuühiskonna organisatsioonidega: abi eakate ja erivajadustega täiskasvanute abistamisega tegelevatele organisatsioonidele“, eraldades selleks 15 000 eurot.

 

 

Tegemist on initsiatiiviga, mille eesmärgiks on toetada Venemaal koroonapandeemiast puudutatud eriti haavatavaid ühiskonnaliikmeid, nagu eakad ja erivajadustega täiskasvanud. Ühisprojekti eesmärk on mittetulundusorganisatsioonide abil tagada puuetega inimestele ligipääs sellistele elutähtsatele kaupadele ja teenustele nagu toit ja esmatarbekaubad, psühholoogiline ja meditsiiniline nõustamine ning abiteenused.

Haavatavate sotsiaalsete rühmade toimetulekut nii pandeemia ajal kui ka pärast seda on oluline toetada. Ühisprojektiga saame kaasa aidata abivajajate igapäevaelu funktsionaalsele toimimisele ning vähendada ohtu, et koroonaviiruse levik nende haavatavust veelgi suurendab.

 

 

 

Kokku on osalejad panustanud ühisprojekti 500 000 eurot ning toetustele saavad Venemaa kodanikuühendused kandideerida 2021. aasta maikuu lõpuni. Lisaks Euroopa Liidu riikidele ühiselt on teinud projekti eraldi panused Eesti, Belgia, Itaalia, Luksemburg, Prantsusmaa ja Šveits.

Jaga
Back to top button