-0.5 C
Tallinn
Pühapäev 5. veebruar 2023
TervisEesti on esimene riik, kes saab Jaapanilt uuringutes osalemiseks potentsiaalselt COVID-19 raviks...

Eesti on esimene riik, kes saab Jaapanilt uuringutes osalemiseks potentsiaalselt COVID-19 raviks kasutatavat ravimit Avigan

Eesti on esimene riik, kes saab Jaapanilt uuringutes osalemiseks potentsiaalselt COVID-19 raviks kasutatavat ravimit Avigan.

 
Jaapani valitsus andis Eesti suursaatkonnale Tokyos üle saadetise ravimit Avigan (toimeaine favipiraviir), mis jõuab Eestisse see nädalal.
„See, et Eesti saab Jaapanilt ravimit Avigan, on väga hea näide rahvusvahelisest koostööst kriisiolukorras,“ ütles välisminister Urmas Reinsalu. „Vestlesin neljapäeval oma Jaapani kolleegi Toshimitsu Motegiga ning tänasin teda,“ lisas välisminister.
 
Avigani on välja töötanud Jaapani farmaatsiaettevõte Fujifilm Toyama Chemicals kasutamiseks gripiravimina. Pandeemia puhkemise järel on välisministeerium koostöös Ravimiametiga uurinud võimalusi Avigani saamiseks, ravimiuuringus osalemiseks ning potentsiaalseks kasutamiseks COVID-19 raviks. Ravimiuuringutes osalemiseks ja eksperimentaalseks kasutamiseks on Avigani Jaapanilt COVID-19 ravis testimiseks palunud rohkem kui 80 riiki. Inimuuringuteks mõeldud ravimi väljastas Jaapan rahvusvahelise koostöö raames tasuta, Eestil on kohustus jagada Jaapaniga kliiniliste uuringute tulemusi.


 

Veel artikleid